Książka LIFESTYLE

Spotkanie z Manuelą Gretkowską na placu Bankowym!

Spotkanie z Manuelą Gretkowską na placu Bankowym!
8 sierpnia na Placu Bankowym Manuela Gretkowska wraz z Patrycją Pustkowiak porozmawia o literaturze i współczesnej

Data publikacji: 2019-08-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Spotkanie z Manuelą Gretkowską na placu Bankowym!
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

8 sierpnia na Placu Bankowym Manuela Gretkowska wraz z Patrycją Pustkowiak porozmawia o literaturze i współczesnej Polsce

Spotkanie z Manuelą Gretkowską na placu Bankowym! LIFESTYLE, Książka - 8 sierpnia na Placu Bankowym Manuela Gretkowska wraz z Patrycją Pustkowiak porozmawia o literaturze i współczesnej Polsce

Pisarka, scenarzystka, felietonistka, działaczka społeczna, założycielka Partii Kobiet i skandalistka w jednym. Już w najbliższy czwartek w przestrzeni Zielonego Placu Bankowego warszawiacy będą mieli okazję spotkać się z Manuelą Gretkowską. Rozmowę o książkach, literackich inspiracjach i współczesnej Polsce poprowadzi Patrycja Pustkowiak – autorka wydanego niedawno wywiadu rzeki z Gretkowską. Gośćmi kolejnych spotkań na Zielonym Bankowym będą Joanna Bator i Jacek Dehnel.

8 sierpnia wszystkich fanów „Kosmitki”, „Europejki” czy „Trudno się z miłości podnieść” ucieszy wydarzenie zaplanowane przez organizatorów Zielonego Placu Bankowego. Z czytelnikami spotka się wtedy Manuela Gretkowska. Autorka o ogromnym dorobku literackim zawierającym ponad dwadzieścia książek i niezliczoną ilość felietonów porozmawia z Patrycją Pustkowiak (pisarką i dziennikarką, autorką głośnych „Nocnych zwierząt”). Panie opowiedzą o wspólnej pracy nad niedawno wydaną książką „Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak”.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 22 sierpnia. Tego wieczoru publiczność spotka się z Joanną Bator, laureatką Nagrody Literackiej „Nike” za „Ciemno, prawie noc”. Pisarka w rozmowie z Piotrem Bratkowskim opowie o pracy nad kolejnymi powieściami. Z pewnością nie zabraknie pytań o podróże, które często stają się inspiracją jej twórczości. Ostatnim wydarzeniem z cyklu będzie spotkanie z Jackiem Dehnelem, zaplanowane na 29 sierpnia. Pretekstem do rozmowy, którą poprowadzi dziennikarz Leszek Bugajski jest nowa książka pisarza „Ale z naszymi umarłymi”, która miała premierę w czerwcu 2019. 

Specjalnie dla uczestników spotkań literackich na placu Bankowym organizatorzy przewidzieli quizy związane z twórczością autorów, w których nagrodami będą książki z autografami.

Zielona przestrzeń Placu Bankowego to miejska strefa kultury i ekologii, wypełniona roślinami, wodnymi kurtynami i wygodnymi siedziskami. Projekt łączy idee poprawy jakości życia z edukacją na temat recyklingu i bogatym programem kulturalnym. Poza spotkaniami z pisarzami, cyklicznie odbywać się będą tam koncerty, animacje i warsztaty ekologiczne. Do dyspozycji warszawiaków oddano również wystawę plenerową o historii placu Bankowego, roli przestrzeni publicznych i zdrowym mieście oraz pawilon z jedzeniem i napojami i food trucki.

A to już wiesz?  Areopag Etyczny po raz kolejny dla studentów medycyny

Plac Bankowy na Facebooku: www.facebook.com/events/2595236560500819/  

Spotkania literackie na placu Bankowym:

8 sierpnia 
Plac Bankowy, godz. 19.00
Spotkanie z Manuelą Gretkowską 
Prowadzenie: Patrycja Pustkowiak 

22 sierpnia 
Plac Bankowy, godz. 19.00
Spotkanie z Joanną Bator 
Prowadzenie: Piotr Bratkowski

29 sierpnia 
Plac Bankowy, godz. 19.00
Spotkanie z Jackiem Dehnelem 
Prowadzenie: Leszek Bugajski 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Spotkanie z Manuelą Gretkowską na placu Bankowym! LIFESTYLE, Książka - 8 sierpnia na Placu Bankowym Manuela Gretkowska wraz z Patrycją Pustkowiak porozmawia o literaturze i współczesnej Polsce
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy