Książka LIFESTYLE

Przejdź ścieżkami pisarzy w Krakowie

Ogólnopolski Festiwal Ścieżkami Pisarzy: Miasto jako przestrzeń twórców rozpocznie się 27 marca w Krakowie. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: wycieczka szklakiem krakowskich knajp literackich, spotkania z pisarzami, warsztaty oraz gra

Data publikacji: 2014-03-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Przejdź ścieżkami pisarzy w Krakowie
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Ogólnopolski Festiwal Ścieżkami Pisarzy: Miasto jako przestrzeń twórców rozpocznie się 27 marca w Krakowie. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: wycieczka szklakiem krakowskich knajp literackich, spotkania z pisarzami, warsztaty oraz gra miejska.

Przejdź ścieżkami pisarzy w Krakowie LIFESTYLE, Książka - Ogólnopolski Festiwal Ścieżkami Pisarzy: Miasto jako przestrzeń twórców rozpocznie się 27 marca w Krakowie. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: wycieczka szklakiem krakowskich knajp literackich, spotkania z pisarzami, warsztaty oraz gra miejska.

Ogólnopolski Festiwal Ścieżkami Pisarzy: Miasto jako przestrzeń twórców rozpocznie się 27 marca w Krakowie. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: wycieczka szklakiem krakowskich knajp literackich, spotkania z pisarzami, warsztaty oraz gra miejska. Festiwalowi towarzyszyć będzie ogólnopolska konferencja naukowa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jak podkreślają organizatorzy, Festiwal jest okazją, aby przejść przez miasto ścieżkami pisarzy oscylując między życiem a sztuką, kreacją a rzeczywistością, autorem a bohaterem, masą a jednostką. – I Edycja Festiwalu poświęcona będzie Krakowowi, na terenie którego ścieżki literackie zaprezentowane zostaną podczas wydarzeń festiwalowych. Pierwsze spotkanie ma mieć tym samym charakter integracyjny, ponieważ planujemy nawiązanie kontaktów z osobami, które – jako rezydenci – wyrażą chęć współpracy przy organizacji kolejnych edycji Festiwalu na terenie swoich miast – mówi Anna Grochowska z UJ, jedna z organizatorek Festiwalu.
Organizatorzy w ramach wydarzenia zaproszą na wycieczkę ścieżkami krakowskich knajp o literackich konotacjach. Będzie to przede wszystkim okazja do spotkania z barwnymi osobowościami światka knajpiano-wódczano-literackiego. W atmosferę każdego z odwiedzanych miejsc wprowadzą właściciele, ćmy barowe, czy lokalni ludzie pióra. Na szlaku wycieczki znajdą się m.in. Ambasada Śledzia, Piękny Pies, Cafe Szafé czy Vis-à-Vis.
Uczestnicy Festiwalu w ogólnodostępnej grze miejskiej będą mogli wypić trunki Pilcha, nieść zakupy Szymborskiej, zaśpiewać piosenkę Turnaua czy przebrać się za Panią Lolę, legendarną szatniarkę krakowskiego Domu Literatów.
W programie wydarzenia przewidziano również warsztaty oraz spotkania na Krupniczej z pisarzami związanymi z dawnym domen literatów oraz projekcje filmów.
Festiwal zakończy się 29 marca. Patronami wydarzenia są: Fundacja Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”,  Towarzystwo doktorantów UJ oraz Wydział Polonistyki UJ.
Program Festiwalu oraz towarzyszącej mu konferencji naukowej można znaleźć na stronie: sciezkamipisarzy.pl

A to już wiesz?  Katarzyna Olubińska | spotkanie online

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Przejdź ścieżkami pisarzy w Krakowie LIFESTYLE, Książka - Ogólnopolski Festiwal Ścieżkami Pisarzy: Miasto jako przestrzeń twórców rozpocznie się 27 marca w Krakowie. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: wycieczka szklakiem krakowskich knajp literackich, spotkania z pisarzami, warsztaty oraz gra miejska.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy