Wiadomości branżowe

Basen na stadionie, czyli Windsurfing na Narodowym

Teaser

Żart stał się faktem. Stadion Narodowy zamienił się w basen. Już dziś rozpoczyna się na nim Halowy Puchar Świata.

To część prestiżowego cyklu PWA World Tour. ?Jest to największe widowisko w Polsce tego roku? - zapewnia Piotr Glinkowski ze spółki PL.2012+, będącej operatorem Stadionu Narodowego. Ciekawa formuła wydarzenia zapewne przyciągnie nie tylko pasjonatów sportów wodnych, ale i całe rodziny.

Idea zorganizowania zawodów windsurfingowych na Stadionie Narodowym narodziła się w październiku 2012 roku. Przed meczem Polska - Anglia niezamknięto dachu, podczas ulewnego deszczu, murawa stanęła w wodzie. ?Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że przyklejono do nas łatkę >>Basenu Narodowego<< i obrócić to na swoją korzyść? - mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Glinkowski.

Stworzenie basenu na płycie boiska to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. ?W tej chwili myślimy o jednorazowym wydarzeniu. Jeśli jednak reakcja publiczności będzie pozytywna - pomyślimy nad organizacją kolejnej edycji? - wyjaśnia ekspert.

Wydarzenie będzie okazją do ustanowienia nowych rekordów m.in., prędkości jazdy na desce windsurfingowej - dodają organizatorzy.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #firm   #jak   #oraz   #pracy   #puj   #wsp   #zdj