Wiadomości branżowe

Fantazyjne podkładki pod kubek z herbatą

Teaser

Wraz z nadejściem wiosny mamy więcej pozytywnej energii i świeżych pomysłów. Wykorzystując naszą wyobraźnię i talenty możemy odmienić wnętrza, w których przebywamy i nadać im niepowtarzalnego charakteru. TEEKANNE wraz z blogerką, Joanką-Z, przedstawiają małą instrukcję dla tych, którzy chcą wprowadzić wiosenny akcent do swojej kuchni. 

Dobrym dodatkiem do pogawędek przy filiżance aromatycznej herbaty, będzie ręcznie zrobiona podkładka pod kubek. Nie potrzebujemy dużego budżetu, ograniczać nas może jedynie wyobraźnia. Taką podkładkę wykonać można z resztek starych tkanin. Dzięki temu, nie tylko pozbędziemy się niepotrzebnych rzeczy, ale i własnoręcznie zrobimy recyklingowy domowy gadżet. 

Rozpoczynamy od pocięcia tkaniny na paski o szerokości około 5 cm i zszywamy je ze sobą, tworząc długi pas. Jeśli chcemy stworzyć podkładkę o średnicy około 12 cm, będziemy potrzebować taśmy z materiałów o długości około 3,5 metra.Dla wygody można nawinąć taśmę na książkę, piłkę czy rolkę po papierze toaletowym lub na szpulę po zużytej lamówce. Dzięki temu materiał nie będzie nam się plątał i ułatwi nam to zszywanie. W końcu możemy zacząć zszywać taśmę. Tkaninę skręcamy w palcach jedną ręką, a drugą fiksujemy ją nicią, żeby się nie rozplątała. Blogerka radzi, by nie napinać za mocno paska, bo może zacząć wyginać nam się na kształt misy, choć, jak sama podkreśla, to też jest jakiś pomysł! Zwróćmy uwagę na brzegi tkaniny. Należy schować je do wewnątrz, aby wyrób wyglądał bardziej estetycznie. Taśmę doszywamy do tego momentu, kiedy uznamy, że osiągnęliśmy zaplanowany rozmiar podkładki. Końcówkę podszywamy delikatnie pod spód. Takie elementy na pewno umilą atmosferę podczas spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. 

A może tworzenie podkładek okaże się świetną rozrywką na wspólny wieczór? 


dostarczył infoWire.pl
Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy