Miłość Wiadomości branżowe

François Azambourg gościem specjalnym poznańskiej areny DESIGN

5-go marca 2012 roku rozpocznie się w Poznaniu wyjątkowa impreza poświęcona wzornictwu – arena DESIGN. Wydarzenie jest unikatowym spotkaniem polskich i zagranicznych projektantów, ekspertów w dziedzinie wzornictwa

5-go marca 2012 roku rozpocznie się w Poznaniu wyjątkowa impreza poświęcona wzornictwu – arena DESIGN. Wydarzenie jest unikatowym spotkaniem polskich i zagranicznych projektantów, ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i przedsiębiorców świadomych kluczowej roli wzornictwa w strategii firmy. Imprezie towarzyszyć będzie prestiżowy konkurs – TOP DESIGN. Aby wziąć w nim udział należy wysłać zgłoszenie do 16 stycznia.

Oszczędność w formie i doborze materiałów znów wraca do mody. Nie są to jednak tylko echa modernizmu, ale przede wszystkim ogólnoświatowego trendu związanego z racjonalizowaniem wydatków. Oszczędzanie dotyka budżety domowe i państwowe, a także coraz śmielej zagląda do kultury. Nic więc dziwnego, że tematem czwartej edycji wydarzania arena DESIGN będzie sustainable design, czyli wzornictwo zrównoważone. Swój punkt widzenia w tym temacie zaprezentuje François Azambourg - francuski projektant słynący z zastosowania niezwykłych materiałów i oszczędności formy. Podczas imprezy designer spotka się ze zwiedzającymi oraz wygłosi prelekcję.

Arena DESIGN składa się z pięciu stref: FORUM - będąca miejscem interaktywnych spotkań, KREATYWNI - stanowiąca przestrzeń prezentacji stowarzyszeń, a także biur projektowych i pracowni. Natomiast do strefy EDUKACJA zaproszone zostaną wyższe uczelnie, kształcące adeptów wzornictwa przemysłowego i architektury, zaś  w obszarze INNOWACJA spotkają się producenci i oferenci nowoczesnych materiałów oraz rozwiązań technologicznych dla projektantów. Niezwykle emocjonującą częścią wydarzenia będzie konkurs TOP DESIGN oraz towarzysząca mu wystawa. Udział w tej strefie jest ogromnym prestiżem, a także potwierdzeniem jakości wzorniczej.

Zgłaszane produkty oceniane będą w czternastu kategoriach, m.in. przestrzeń domowa, kuchnia, łazienka/wellness, biuro, przestrzeń publiczna i ogrody, oświetlenie, media i sprzęt elektroniczny etc. Oceny zgłoszonych projektów dokona niezależne Jury, złożone z wybitnych międzynarodowych specjalistów w dziedzinie designu. Jego członkowie będą zwracać uwagę na różne aspekty, zgodnie z trzema listami kryteriów dostosowanych do grup tematycznych. Będą to m.in. stopień innowacyjności, jakość wzornicza, funkcjonalność, wybór materiału czy bezpieczeństwo. Wyróżnione produkty otrzymają znak TOP DESIGN award, stanowiący potwierdzenie wybitnej jakości wzorniczej produktu i gwarancję licznych korzyści promocyjnych.

A to już wiesz?  Raport Social Enterprise 2012 ? polskie firmy zamierzają w przyszłym roku wzmocnić swoją obecność w serwisach społecznościowych.

Szczegóły wydarzenia oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie www.arenadesign.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy