Miłość Wiadomości branżowe

Sezon motocyklowy na Allegro rozpoczął się na dobre

Kategoria Motocykle w ciągu najbliższych, wiosennych miesięcy zdecydowanie zyska na popularności, a Allegrowicze z pewnością będą mieli z czego wybierać. Poza niezbędnymi akcesoriami jak kaski, spodnie czy rękawice, w serwisie można kupić m.in. model Harleya Davidsona, na którym jeździł Arnold Schwarzenegger w 2 części Terminatora - Harley Davidson Fat Boy.

Wiosenne miesiące to wyjątkowo gorący okres dla Sprzedających w kategorii Motocykle. Sprzedaż wszelkich akcesoriów motocyklowych mocno szybuje w górę. Największy wzrost obrotów dotyczy takich produktów jak spodnie i sięga aż 59% w stosunku do średniej rocznej, pasów nerkowych – 57%, kurtek – 56%, a kasków i obuwia 55%.
Motocyklowy boom przychodzi stopniowo. I tak kolejno, w kwietniu popularne są choppery i cruisery, w maju natomiast większym zainteresowaniem cieszą się crossy i enduro. Podczas gdy w czerwcu Użytkownicy chętniej kupują motorowery i skutery, motocykle sportowe , a w lipcu szosowo-turystyczne.

Inne motofakty:

  • na Allegro można obecnie kupić wszystkie modele Harleya Davidsona, którymi jeżdżą bohaterowie serialu Sons of Anarchy: są to modele Dyna Low Rider, Dyna Super glide, Dyna Street Bob i ich modyfikacje
  • do kupienia jest również model Kawasaki GPZ900R, na którym jeździł Tom Cruise w Top Gun oraz model Triumph Speed Triple 955 z teledysku Aaliyah „More than a woman”
  • w zeszłorocznym sezonie sprzedało się tyle kasków, że starczyłoby dla każdego motocyklisty biorącego udział w największym zlocie motocyklowym w Europie - Jasna Góra, Częstochowa
  • mężczyźni nadal stanowią większość kupujących w kategorii Motocykle, bo aż 78%
  • najpopularniejsze marki motocykli na Allegro to: Yamaha, Honda, Suzuki oraz Kawasaki.

Analiza trendów pokazuje, że na platformie handlowej Allegro każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy