Miłość Wiadomości branżowe

Trend z USA dotarł do Polski: otwarty dostęp do wiedzy

Nauka języka obcego online to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu. Jednak większość kursów e-learningowych jest nie tylko płatna, ale przede wszystkim - wymagająca rejestracji. Tymczasem coraz więcej czołowych szkół i uniwersytetów - ostatnio - sławny MIT, udostępnia swoje materiały dydaktyczne za darmo, w zupełnie otwarty sposób. Teraz tak robi także Edustation.

O tym, jak mówić o nowej pracy po chińsku, poznać angielskie lub francuskie słownictwo dotyczące podróży samolotem, dowiemy się za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy wejść na stronę Edustation.pl i wybrać odpowiedni materiał językowy – lekcję, film czy zdjęcie –
i uczyć się bez rejestracji.

„Otwarcie dostępu do zasobów Edustation to wyjście naprzeciw osobom, które – przygotowując się do matury czy egzaminu, chcą szybkiego dostępu do ściśle określonych treści. Zamiast mnożyć przeszkody – postawiliśmy na uproszczenie” – mówi Dmitrij Żatuchin z Edustation.

Oczywiście, założenie konta w serwisie ciągle wiąże się z wieloma korzyściami. Przykładowo, można dodawać słowa do powtórki, wyszukiwać znajomych, komunikować się z nimi przez chat, zgłaszać własne treści, zbierać przy wszystkich aktywnościach punkty, cały czas ucząc się języka obcego krok po kroku - jak na kursie językowym.  Dostęp do poszczególnych lekcji Edustation pozwoli przetestować ten system nauki, a także – szybko powtórzyć konkretne zagadnienia. 

„Darmowy i łatwy dostęp do treści edukacyjnych to bez wątpienia przyszłość: to tylko kwestia czasu, gdy zdecydują się na nie także największe polskie uczelnie. Już teraz wielu wykładowców na własną rękę zamieszcza swoje notatki i prezentacje online, w serwisach typu issuu.com czy slideshare.net” – opowiada Żatuchin i podkreśla, że materiały z języków obcych są jednymi z najczęściej poszukiwanych zagadnień dotyczących edukacji. 

Otwarty dostęp do lekcji to jednak nie koniec nowości od Edustation. Platforma stworzyła darmową aplikację mobilną Edustation.me, która wykorzystuje treści i nagrania słów
z Edustation. Aplikacja jest dostępną już w Google Play i Amazon Appstore. Dzięki niej, do nauki i powtarzania słówek nie potrzeba słowników czy karteczek: wystarczy smartfon.

„Zamiast po raz kolejny sprawdzać Facebooka, jadąc tramwaju czy stojąc w kolejce, lepiej poznać nowe wyrażenie w języku obcym” – mówi Dmitrij Żatuchin.

Edustation to platforma e-learningowa, dzięki której za darmo można uczyć się języka obcego. Użytkownicy Edustation mają dostęp do licznych artykułów, filmów i zdjęć podzielonych według kategorii tematycznych oraz stopnia zaawansowania. Mogą również posłuchać, nagrać i samodzielnie sprawdzić poprawność swojej wymowy, a także skorzystać z interaktywnego słownika, fiszek i innych ułatwień mających przyczynić się do lepszego zrozumienia i zapamiętania języka obcego. Aktualnie, dzięki Edustation można uczyć się języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, polskiego i chińskiego.

Serwis znalazł się wśród finalistów nominowanych do nagrody Aulery 2012, najważniejszej polskiej nagrody dla młodych firm technologicznych.

Similar Posts