Młodzi, zdolni, niezależni ? odkrywamy zwycięzców 8. edycji konkursu Samsung Art Master

Już wkrótce poznamy nazwisko zwycięzcy 8. edycji konkursu sztuk wizualnych Samsung Art Master. Gala Finałowa odbędzie się w poniedziałek, 14 listopada br., w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. Poza wręczeniem nagród, w tym Nagrody Głównej i Nagrody Publiczności, w programie Gali przewidziano m.in. występ wokalistki Ramony Rey.

Nazwisko zwycięzcy ósmej edycji konkursu Samsung Art Master oraz laureata Nagrody Głównej w wysokości 25 tysięcy złotych, zostanie ogłoszone na uroczystej Gali Finałowej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Poza Nagrodą Główną jury eksperckie w składzie: Norman Leto, Dobrila Denegri i Wojciech Kozłowski wręczy Nagrodę Drugą (10 tysięcy złotych) oraz dwie Nagrody Trzecie (7 tysięcy złotych). Po raz pierwszy w historii konkursu publiczność wybierze swojego artystę, któremu przyznana zostanie Nagroda Publiczności w wysokości 10 tysięcy złotych. Dodatkowo, wszyscy finaliści konkursu otrzymają nagrody rzeczowe – tablety Galaxy Tab 10.1. ufundowane przez firmę Samsung. Gala Finałowa, w programie której przewidziano m.in. występ młodej wokalistki Ramony Rey, rozpocznie się w poniedziałek, 14 listopada br., o godzinie 18:00.

Samsung Art Master to największe w Polsce przedsięwzięcie wspierające debiuty młodych artystów w świecie sztuki. Jako firma, która stawia na innowacyjne rozwiązania i nowoczesny design, bardzo cenimy sobie kreatywność. Dlatego angażujemy się w projekty inspirujące do twórczego działania i  stymulujące nowatorskie sposoby myślenia. Poprzez Samsung Art Master stwarzamy utalentowanym twórcom nieograniczone możliwości wyjścia poza tradycyjne schematy i realizacji własnych pomysłów w zakresie sztuk audiowizualnych. Wspieramy zapał twórczy młodych ludzi, bo wierzymy, że, działając z pasją, robią coś nie tylko dla siebie, ale też dla innych – mówi Kyung Sik Choi, prezes Samsung Electronics Polska.

Do Nagrody Głównej 8. edycji konkursu Samsung Art Master nominowanych jest dziesięciu młodych artystów zakwalifikowanych do finału spośród niemal 300 nadesłanych na konkurs zgłoszeń. Ich prace, prezentowane na wystawie zbiorowej w warszawskim CSW od 14 października do 20 listopada br., to pięć instalacji i pięć wideo tworzących niecodzienny zbiór różnorodnych, niezwykle interesujących wypowiedzi artystycznych. Dziesięciu młodych artystów to z kolei dziesięć najbardziej niezależnych artystycznie, nietuzinkowych osobowości, które już na wczesnym etapie twórczości niosą ze sobą ogromny potencjał. Udział w konkursie Samsung Art Master to dla wielu z nich pierwszy krok do tego, by za kilka lat stać się ważnymi postaciami na scenie sztuki. Na wzór dotychczasowych laureatów Samsung Art Master, do których zaliczają się m.in. Karol Radziszewski, Karolina Breguła, Anna Molska, Anna Senkara, Jaśmina Wójcik, Justyna Górowska, Karolina Brzuzan i Piotr Adamski.  

Authors
Tags ,

Related posts

Top