Wiadomości branżowe

Świąteczna sesja fotograficzna

Teaser

Boże Narodzenie stwarza doskonałą okazję do uwiecznienia całej rodziny. Lidia Popiel, fotograf i jurorka konkursu ?Świeć się z Energą?, podpowiada, jak robić zdjęcia, by stały się wspaniałymi pamiątkami.

Podczas świątecznego spotkania możemy zabawić się w fotoreportera. Nie chodzi jednak o to, by ciągle robić zdjęcia, ale jedynie wtedy, kiedy coś się dzieje, np. podczas rozdawania prezentów. ?Nie zachęcajmy do sztucznych uśmiechów i nie informujmy: ?teraz będę robił zdjęcie? ? to najgorszy błąd? ? mówi serwisowi infoWire.pl Lidia Popiel. Warto postawić na naturalność.

Gdy robimy zdjęcie grupowe, najlepiej użyć samowyzwalacza i statywu. Jeśli go nie ma ? aby na zdjęciu znaleźli się wszyscy członkowie rodziny, również fotograf ? aparat można postawić na stole, telewizorze lub innym podobnym przedmiocie. ?Warto znaleźć swój styl fotografowania przez wykorzystanie ustawień w aparacie, takich jak np. podwyższenie czułości ISO, które pozwoli nie tylko na uzyskanie ziarna, lecz także spowoduje, że nie będziemy musieli używać lampy błyskowej, gdy jest zbyt ciemno? ? podpowiada fotograf.

Robiąc zdjęcia we wnętrzach, możemy oczywiście używać flesza, ale ma on dość ostre światło, dlatego warto posłużyć się chusteczką higieniczną. Należy nałożyć ją na lampę błyskową i nacisnąć spust migawki. W ten sposób zmiękczymy błysk ? dodaje Lidia Popiel. Więcej wskazówek na temat świątecznej sesji i nie tylko można znaleźć w fotoporadniku na portalu SwiecSie.pl.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy