Miłość Wiadomości branżowe

Polacy na rower czyli najpopularniejsze rowery wśród Użytkowników Nokaut.pl

Sezon rowerowy w pełni. Dla jednych rower może być sposobem na życie, dla innych będzie doskonałą formą fizycznej aktywności. O tym jakie modele są obecnie na topie i jacy producenci są najczęściej wybierani można dowiedzieć się z zestawienia przygotowanego przez Grupę Nokaut. Co więcej, dane porównywarki cen wskazują, że dwa kółka pretendują do kategorii nowego sportu narodowego Polaków.

 

Niemal połowa Użytkowników odwiedzająca kategorię Sport i hobby kieruje się na stronę rowerów i akcesoriów rowerowych, na której dostępnych jest obecnie prawie 40 tys. ofert. Największą popularnością cieszą się rowery miejskie i rekreacyjne – wzbudziły zainteresowanie ponad połowy poszukujących jednośladów Użytkowników Nokaut.pl. Najczęściej poszukiwanym modelem był Arkus Turing dostępny już od 308 złotych oraz Reebok Move 19, na który trzeba przeznaczyć minimum 1,5 tys. złotych. W pierwszej trójce znalazł się również rower miejski dla mężczyzn Delta Trend 301 (w cenie od 520 złotych).  Uwagę Użytkowników zwróciły też modele Delta Sonata oraz Arkus Art Deco.

 

Drugie pod względem popularności w Nokaut.pl są rowery górskie. Wśród nich najczęściej pojawiały się modele marki Kross (Hexagon V2, Level A2oraz Hexagon V3). Użytkownicy poszukiwali również rowerów Kellys Quartz oraz Merida Matts. Wśród wymienionych rowerów najdroższym jest  Kross Level A2. Chcąc go kupić musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 1699 złotych. Najtańszy model – Kross Hexagon V2 kosztuje niemal połowę tej kwoty.

 

Użytkownicy porównywarki cen, poza rowerami miejskimi i górskimi, poszukiwali również rowerów trekkingowych. Tu prym wiodą firmy Kellys (modele Lagoon oraz Visage), Kross (kobieca wersja Trans Pacific), Merida (model Freeway) oraz Delta (Vintage dla mężczyzn).

 

Cztery razy mniejszą popularnością od trekkingowych cieszą się rowery szosowe. Wpływ na to mogą mieć zarówno warunki wymagane do jazdy oraz ceny - rowery szosowe są droższe. Zdecydowanym liderem tej kategorii wśród producentów jest Merida. Pierwsze trzy miejsca należą właśnie do tego producenta (odpowiednio modele Speeder T1, Speeder T3oraz Speeder T2). Dużą popularnością cieszyły się Cube Litening Super HPC Race Compact oraz Giant Defy 5 Triple.  

 

W dziesiątce najczęściej poszukiwanych producentów rowerów znaleźli się odpowiednio:  Arkus & Romet Group, Kross, Kellys, Giant, Reebok, Electra, Kettler, Scott, Cube oraz  Unibike. Zgodnie z danymi Grupy Nokaut, zajmująca pierwsze miejsce firma Arkus & Romet cieszy się niemal dwukrotnie wyższym zainteresowaniem niż druga na podium - Kross.

 

Oto rowerowy top Użytkowników Nokaut.pl.


Nazwa produktu

Cena od

Więcej o produkcie

Arkus Turing

308,12 złotych

Więcej o Arkus Turing

Reebok Move 19

1500 złotych

Więcej o Reebok Move 19

Delta Trend 301 (męski)

520 złotych

Więcej o Delta Trend 301

Delta Sonata

568,29 złotych

Więcej o Delta Sonata

Arkus Art Deco

1089 złotych

Więcej o Arkus Art Deco

Kettler Layana Comfort

2859 złotych

Więcej o Kettler Layana Comfort

Reebok

1300 złotych

Więcej o Reebok Voyager

Giant Expression

1499 złotych

Więcej o Giant Expression

Delta Trend 301 (damski)

539 złotych

Więcej o Delta Trend 301

Merida City 6100

1146 złotych

Więcej o Merida City 6100

 

 

Wśród akcesoriów rowerowych, które są najczęściej wyszukiwane w porównywarce cen Nokaut.pl znalazły się liczniki, błotniki, sakwy, torby i plecaki rowerowe, bagażniki rowerowe oraz przydatne każdemu rowerzyście – zabezpieczenie.

Rowerowe szaleństwo ogarnęło Polaków i coraz częściej zamiast jazdy samochodem wybierają jazdę jednośladem. To nie tylko sposob na aktywność sportową, ale i spora oszczędność czasu i pieniędzy. Rowerem nie stoimy w korkach i nie potrzebujemy paliwa.

 Wyniki przedstawione w rankingach obejmują dane w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca 2012 roku. Podane ceny wybranych modeli są zgodne z cenami dostępnymi na Nokaut.pl na dzień  27 lipca 2012 roku.

 

 

 

Similar Posts