Miłość Wiadomości branżowe

Nowy aparat SMART FOTO EX2F firmy Samsung – bardzo jasny obiektyw oraz funkcja łatwego udostępniania zdjęć

Nowy model ma najjaśniejszy na świecie obiektyw (F1.4) spośród aparatów kompaktowych

Samsung Electronics Co., Ltd, światowy lider w dziedzinie technologii mediów cyfrowych i konwergencji cyfrowej, poinformował, że wprowadza do sprzedaży EX2F, najnowszy model z rodziny aparatów SMART FOTO z obsługą Wi-Fi. Nowy aparat, następca modelu EX1 z obiektywem F1,8, który odniósł duży sukces rynkowy, jest wyposażony w obiektyw F1.4, najjaśniejszy wśród kompaktów dostępnych na rynku. EX2F nie tylko zapewnia wysoką jakość zdjęć i wideo, ale umożliwia też zdalne zapisywanie i udostępnianie obrazów za pomocą Wi-Fi. Dzięki pełnemu sterowaniu ręcznemu i wytrzymałej, a zarazem lekkiej obudowie, EX2F jest idealną propozycją dla posiadaczy lustrzanek cyfrowych, którzy szukają bardziej poręcznego sprzętu do fotografowania. Produkt ten będzie także znakomitym wyborem dla użytkowników prostszych aparatów kompaktowych, którzy chcą robić lepsze zdjęcia bez rezygnowania z łatwej obsługi i przenośności.

EX2F łączy kilka funkcji, które zapewniają doskonałą jakość zdjęć w każdych warunkach. Zaawansowany, obiektyw F1.4 o szerokim kącie 24mm oferuje szeroką gamę ustawień przesłony, co gwarantuje klarowny obraz nawet w bardzo słabym świetle. Aparatem można wygodnie sterować za pomocą profesjonalnego, przedniego pokrętła oraz dwóch pokręteł kół nastaw, które pozwalają na łatwe przełączanie parametrów i trybów. Dobra jakość zdjęć jest również zasługą matrycy BSI CMOS 1/1,7” o rozdzielczości 12 megapikseli, która zapewnia ostry, nieporuszony obraz nawet podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Możliwość nagrywania filmów w trybie 1080p/30fps zapewnia najwyższą jakość obrazu  i umożliwia rejestrowanie wideo nadającego się do oglądania na telewizorach Full HD. Dzięki funkcji Dual Capture, EX2F pozwala też na jednoczesne rejestrowanie wideo i zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli, więc każdą scenę można uwiecznić zarówno na fotografii, jak i na filmie.

Najjaśniejszy na świecie obiektyw aparatu kompaktowego

Szerokokątny, 24-milimetrowy obiektyw F1.4 aparatu EX2F jest około cztery razy jaśniejszy od obiektywów F2.8. Jego kolejną zaletą jest to, że składa się z jedenastu elementów w dziewięciu grupach, w tym z czterech soczewek asferycznych i dwóch soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. Łącznie zapewnia to 20-procentowy wzrost ilości światła padającego na matrycę, 20-procentowy wzrost jakości obrazu i 10-procentowy wzrost współczynnika zoomu.

Obiektyw w aparacie EX2F jest również wyposażony w filtr Neutral Density (ND), który zapewnia większą kontrolę nad czasem ekspozycji w różnych warunkach i  pozwala uniknąć prześwietlonych zdjęć. Umożliwia też fotografowanie z bardzo małą głębią ostrości, co pozwala wyodrębniać obiekty z tła w celu tworzenia doskonałych portretów. Aby obraz był bardziej klarowny, EX2F oferuje również podwójną stabilizację obrazu (optyczną i cyfrową), która minimalizuje efekt drżenia ręki — zwłaszcza podczas robienia zdjęć w słabym świetle.

Pełna kontrola

Aparat EX2F ma elegancką, ale wytrzymałą obudowę ze stopu magnezowego, charakterystyczną dla droższych lustrzanek cyfrowych oraz łączy wysoką jakość obrazu z wygodą i szybkością. Użytkownicy przyzwyczajeni do kreatywnej kontroli, jaką zapewniają lustrzanki, mogą robić zdjęcia klasy profesjonalnej w formacie RAW.

EX2F oferuje też pełne sterowanie ręczne oraz tryby preselekcji przesłony i migawki. Dwa koła nastaw i przednie pokrętło pozwalają szybko i łatwo regulować ekspozycję w sposób znany z modeli profesjonalnych. Wszystko to w obudowie, która jest kompaktowa i lekka, przez co można zabrać aparat w każde miejsce i robić znakomite zdjęcia bez niedogodności, jakich doświadczają użytkownicy ciężkich lustrzanek cyfrowych.

Jasny i intuicyjny ekran

Obrotowy ekran AMOLED o przekątnej 3 cali ułatwia kadrowanie zdjęć i oglądanie ich w każdych warunkach, a jednocześnie zużywa niewiele energii. Ekran reaguje szybko i wyświetla obrazy o wysokim kontraście, a ponieważ jest odchylany, umożliwia robienie zdjęć z niskiego lub wysokiego kąta. Interfejs użytkownika Samsung Smart Panel łączy wszystkie parametry na jednym ekranie, zapewniając pełną kontrolę nad końcowym rezultatem. 

Fotografowanie i udostępnianie w każdym miejscu

EX2F to najnowszy członek rodziny Samsung SMART FOTO – aparatów obsługujących Wi-Fi, które łączą wysoką jakość obrazu z niespotykanymi dotąd możliwościami komunikacji. Łączność Wi-Fi umożliwia bezpieczne zapisywanie zdjęć w komputerze albo w chmurze. Można też łatwo publikować zdjęcia w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook lub Picassa, albo wysyłać je pocztą e-mail prosto z aparatu.

Funkcja Mobile Link  umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów na smartfony bez potrzeby ich zmniejszania. Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji zdalnego wizjera (Remote Viewfinder), aby kadrować zdjęcia za pomocą ekranu smartfona. Przycisk SMART LINK pozwala uzyskać dostęp do wszystkich tych funkcji jednym dotknięciem, co ułatwia udostępnianie i zapisywanie zdjęć.

Stworzyliśmy EX2F, aby pokazać, że robienie doskonałych zdjęć nie wymaga noszenia ciężkiej i nieporęcznej lustrzanki cyfrowej. Ponieważ najlepsze fotografie często powstają wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy, EX2F oferuje ręczne sterowanie i zdumiewającą jakość obrazu w urządzeniu na tyle małym i lekkim, że można nosić je ze sobą na co dzień. Jest to doskonały towarzysz podróży dla użytkowników lustrzanek cyfrowych, którzy oczekują najwyższej jakości obrazu i pełnej kreatywnej kontroli – powiedział Myoung Sup Han, starszy wiceprezes i dyrektor Digital Imaging Business, Samsung Electronics. – Pionierska technologia Wi-Fi firmy Samsung pozwala udostępniać fotografie bezpośrednio z poziomu aparatu. Dzięki temu użytkownicy mogą robić zdjęcia i dzielić się nimi bez względu na to, gdzie akurat przebywają.

Aparat SMART FOTO EX2F trafi do sprzedaży w Polsce na przełomie sierpnia i września.

Samsung EX2F – dane techniczne 

Matryca

12.4 megapikseli, 1/1,7" BSI CMOS

Obiektyw

F1.4 24mm 3,3x

Stabilizacja obrazu

Podwójna (optyczna + cyfrowa)

Ekran

Odchylany ekran VGA AMOLED 3,0”

Czułość ISO

Automatyczna, 80~3200, (6400 ~ 12800 w trybie rozszerzonym)

Obraz

12M, 10MP, 9MW, 8M, 8M(1:1), 5M, 3M, 2MW, 1M

Wideo

Full HD 1080/30p (H.264)

* Zoom optyczny 3,3x podczas rejestrowania wideo

Wyjście wideo

AV, HDMI 1.4

Funkcje dodatkowe

Na żywo / akcja / panorama 3D, tryb inteligentny automatyczny, obraz w obrazie (zdjęcie / film), ujęcie dzielone, pędzel artystyczny, magiczna ramka, filtr ND włączony/wyłączony, podwójne rejestrowanie, tryb ciągły (10M), nagrywanie przyspieszone

Łączność Wi-Funkcji

Mobile Link, zdalny wizjer, udostępnianie w serwisach społecznościowych, e-mail, Sky Drive, Auto Backup, TV Link, Wi-Fi Direct

Dołączone oprogramowanie PC

iLauncher, PC Auto Backup, Samsung Raw Converter

Karty pamięci

SDSC, SDHC, SDXC

Bateria

SLB-10A

Wymiary (SxWxD)

111,9 X 62,0 X 28,9 mm

Waga

294,3 g (bez baterii)

Akcesoria

OVF1 (wizjer optyczny), EM10 (mikrofon zewnętrzny), SEF42A (lampa błyskowa GN.24)

* Wszystkie funkcje, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie zawarte w tym dokumencie, w tym (choć nie tylko) o jego zaletach, projekcie, cenie, komponentach, wydajności, dostępności i możliwościach, mogą ulec zmianie bez powiadomienia ani zobowiązań.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy