Miłość Wiadomości branżowe

Świeć Się z ENERGĄ ? rusza plebiscyt na najpiękniejsze miasto tegorocznych Świąt

Warszawa, Kraków, Szczecin, Katowice, a może Ustka - które świeci najpiękniej w Polsce? W dniach, w których większość miejscowości zyskuje na blasku dzięki świątecznym iluminacjom ulic, a w ich centrach stają przepiękne choinki, Grupa ENERGA zaprasza do trzeciej edycji konkursu "Świeć się". Spośród ponad 100 miast w dwuetapowym plebiscycie internauci na podstawie zdjęć wybiorą liderów wojewódzkich, a następnie zwycięzcę ogólnopolskiego. Najpiękniejsze miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel społeczny. Plebiscytowi towarzyszą świąteczne konkursy fotograficzne, w których do wygrania będzie kilkadziesiąt nagród m.in. telewizor 3D, iPad2 i iPhone 4S. Zabawa rozpoczyna się 6 grudnia br. na serwisie konkursowym www.SwiecSie.pl oraz na www.facebook.com/swiecsie.

W pierwszej edycji konkursu "Świeć Się" wygrał Rzeszów, zaś w drugiej za najładniej przystrojone miasto na Święta tysiące internatów uznało Szczecin. Zwycięskie miasta otrzymały od Grupy ENERGA atrakcyjne nagrody do przekazania na cel charytatywny. W całej zabawie uczestniczyło już ponad 260 tysięcy osób, w tym kilka tysięcy internautów wzięło udział w konkursie fotograficznym na najpiękniejsze zdjęcia przystojonych na święta ogrodów, domów i choinek.

- Zachęcamy wszystkich nie tylko do głosowania na najpiękniejsze ich zdaniem miasto tegorocznych Świąt, ale także do dzielenia się pozytywną świąteczną energią. Dlatego zapraszamy do pokazania innym zdjęć ze swoimi świątecznie przystrojonymi  światłem i innymi ozdobami choinkami, domami i ogrodami. - mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA. - W tym celu już po raz trzeci uruchomiliśmy platformę internetową, na której każdy, kto chce włączyć się do zabawy w plebiscycie i konkursie ENERGI, może zamieszczać swoje zdjęcia, głosować na najładniejsze iluminacje miejskie i wygrywać atrakcyjne nagrody.

Plebiscyt miast – które świeci najpięklniej w Polsce?

Plebiscyt podzielono na 2 etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski. Ocena kandydatów odbywać się będzie na podstwie zdjęć świątecznych iluminacji miejskich – przystrojonych ulic, placów i choinek ponad 100 miast. Llista miast nie jest ostateczna, może być powiększona przez zgłoszenie mieszkańców i skorzystanie z tzw. dzikiej karty i dodanie miejscowości za pośrednictwem konkursowych stron www. Oddawanie głosów w plebiscycie odbywa się na www.SwiecSie.pl oraz na www.facebook.com/swiecsie.

W trwającej do 2 stycznia 2012 r. pierwszej części zabawy internauci zadecydują, które 16 miast przejdzie do finału (wybrane zostanie po jednym z każdego województwa – wygrywają miasta, które zdobędą najwięcej głosów). Do 15 stycznia odbędzie się głosowanie w finale plebiscytu – wygra miasto, które, zdaniem internautów, posiada najokazalsze oświetlenie świąteczne w całej Polsce.

Zwycięzca całego plebiscytu "Świeć Się", poza tytułem miasta o najpiękniejszych iluminacjach, otrzyma ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD. Nagrodę będzie mógł przeznaczyć na dowolny cel społeczny.

Konkursy fotograficzne - wyślij świąteczne zdjęcie, wygraj i zrób sobie prezent!

Część indywidualną w zabawie "Świeć Się" stanowią konkursy fotograficzne podzielone na cztery kategorie: "Moje Miasto", "Mój Dom", "KreAkcja!" oraz "Konkurs Praktiker". Internauci będą mogli dzielić się swoimi świątecznymi zdjęciami już od 16 grudnia, w dedykowanej zakładce konkursowej na www.SwiecSie.pl. Na autorów najciekawszych fotografii czekają atrakcyjne, cenne nagrody, m.in. telewizor 3D, iPad2 i iPhone 4S.

Konkurs "Moje Miasto" to rywalizacja na najładniejsze zdjęcie świątecznych iluminacji miejskich, natomiast w kategorii "Mój Dom" każdy internauta może podzielić się zdjęciami swojej choinki lub przyozdobionego świątecznie ogrodu czy balkonu. "KreAkcja" to szansa na wykazanie się kreatywnością podczas fotografowania - nietypowe ujęcia, malowanie światłem - każda forma oddania świątecznego klimatu i światła jest dozwolona.

Nowością trzeciej edycji zabawy "Świeć Się" jest konkurs Praktikera, który jako partner akcji proponuje zabawę dekoracjami świątecznymi. Każdy, kto kupi w sklepach sieci Praktiker lub na www.praktiker.pl produkt oznaczony logiem akcji "Świeć Się" i zrobi zdjęcie zaaranżowanej dekoracji, ma szansę wygrać bon o wartości 1000 zł na zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowym Praktikera.

Moc nagórd do wygrania – telewizor 3D, iPad 2, iPhone 4s

Szansę na nagrody mają wszyscy ci, którzy prześlą zgłoszenia do konkursów do 8 stycznia 2012 r. Warto wziąć udział w zabawie, na zwycięzców konkursów fotograficznych przewidziano atrakcyjne nagrody, między innymi telewizor 3D, tablet iPad 2, smartfon iPhone 4s, czytniki do e-booków Kindle oraz kompaktowe aparaty cyfrowe Canon i Nikon, czy też egzotyczną wycieczkę zagraniczną dla dwóch osób. Pełna lista nagród zostanie opublikowana w serwisie konkursu www.SwiecSie.pl.

Polacy lubią się świecić – 260 tysięcy uczestników poprzedniej edycji zabawy

Świąteczna zabawa Grupy ENERGA spodobała się Polakom. W poprzedniej edycji akcji do różnych form zabawy w "Świeć Się" włączyło się ponad 260 tysięcy osób, a współzawodnictwo na najładniejsze iluminacje świąteczne w Polsce relacjonowało wiele mediów, które wspólnie z władzami miejskimi zachęcały swoich mieszkańców do oddawania głosów na swoje miasta (internauci oddali ich w sumie ponad 35 tys.). Wielką popularnością w ramach akcji cieszył się profil "Świeć Się" na Facebooku. W sumie na  www.facebook.com/swiecsie na "świetlnej mapie" zapalono ponad 125 tys. "światełek", a jako najjaśniejszy punkt w Polsce społeczność serwisu wskazała Kraków. Użytkownicy serwisu założyli także ponad 75 tys. wirtualnych choinek z życzeniami świątecznymi dla swoich przyjaciół i znajomych. Sam profil „Świeć Się” na Facebooku odnotował ponad 29 tys. oznaczeń "lubię to"!

 

Konkurs "Świeć Się" jest wspólną inicjatywą Grupy ENERGA (ENERGA SA i ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.), firmy Praktiker oraz Grupy Gazeta.pl.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 188 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 19 TWh energii rocznie. Dzięki 46 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 15 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to 940 MW.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność - zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się  w inicjatywy prospołeczne, w tym działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu ENERGA dla Ciebie realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy