Miłość Wiadomości branżowe

Światowy Dzień Książki ? ATLAS wspiera nawyk czytania

23 kwietnia przypadł Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To dobry moment na podsumowania, które są alarmujące: czytelnictwo, zwłaszcza wśród najmłodszych, wciąż spada. Skąd brać fundusze na popularyzację słowa pisanego? Czasem pomocny okazuje się społecznie odpowiedzialny biznes – przykład daje łódzki ATLAS, finansując publikację książeczki dla dzieci.

„O żabce, co nie została królewną” to bajka autorstwa Waldemara Wolańskiego, dyrektora łódzkiego teatru lalek Arlekin. Książeczkę wydano równolegle z premierą spektaklu o tym samym tytule. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu ATLASA, który pomógł zrealizować plany Wolańskiego. Łódzki producent chemii budowlanej jest znany ze swojego zaangażowania w inicjatywy kulturalne – od kilku lat firma prowadzi m.in. galerię sztuki nowoczesnej, Atlas Sztuki.

Bajką z morałem obdarowywano dzieci, które wraz z rodzicami odwiedziły teatr i obejrzały spektakl: ponieważ to kluczowe, aby nawyk czytania zaszczepiać jak najmłodszym. Warto pokazać, że ciekawa książka to znacznie lepsza przygoda, niż jałowa dla wyobraźni telewizja. Ciesząca się dużą popularnością sztuka „O żabce, co nie została królewną” wystawiana jest przynajmniej do czerwca.

Planując swoje budżety, firmy coraz częściej decydują się na akcje odbiegające od standardowych narzędzi reklamowych. Warto odnotować zwłaszcza te inicjatywy, które starają się odpowiedzieć na realne potrzeby społeczne – rozsądnych propozycji biorących pod uwagę kulturę wciąż jest zbyt mało.

Similar Posts