Miłość Wiadomości branżowe

Które miasto świeci się najładniej w Polsce? Ostatnie dni głosowania w finale plebiscytu ?Świeć się z ENERGĄ?

Do 6 stycznia (niedziela) trwa finał plebiscytu ?Świeć Się? ? dorocznej zabawy Grupy ENERGA, w której wybierane jest najładniej przystrojone świątecznie miasto w Polsce. Aktualnie na czele znajdują się Bielsko-Biała, Szczecin i Rzeszów, tuż za podium plasują się Toruń, Gdynia i Warszawa. Żeby zadecydować, które miasto zwycięży i gdzie trafi energooszczędny sprzęt AGD przeznaczona na cel charytatywny, wystarczy codziennie odwiedzać facebookowy profil ?Świeć Się?. Na głosowanie pozostały internautom tylko trzy dni.

W finale ?Świeć Się? bierze udział 16 miast, zwycięzców eliminacji wojewódzkich. Znajdująca się na prowadzeniu trójka (Bielsko Biała z 18 tys. głosów, Szczecin z 15 tys. głosów i Rzeszów z 10 tys. głosów) uzyskała już sporą przewagę nad pozostałymi miastami, jednak wyniki wciąż nie są przesądzone i każdy głos się liczy. Szczególnie, że głosować można codziennie. Żeby to zrobić wystarczy kliknąć w nazwę ulubionej miejscowości w aplikacji ?Plebiscyt Miast? (www.facebook.com/swiecsie).

Zagłosuj na najpiękniejsze iluminacje i pomóż wygrać swojemu miastu

Zabawa trwa do 6 stycznia br., zaś szanse swojego faworyta na wygraną można zwiększyć, zachęcając do głosowania znajomych z Facebooka. Wszyscy Ci, którzy nie mieli okazji odwiedzić miast biorących udział we współzawodnictwie, mogą wybrać swojego kandydata po obejrzeniu zdjęć w galerii ?Świeć Się?. Wybór nie jest prosty, gdyż wiele miejscowości przygotowało okazałe iluminacje, a udostępnione przez urzędy miast fotografie doskonale ilustrują piękno udekorowanych na święta polskich miast.

Jest o co walczyć, gdyż obok tytułu dla najpopularniejszej miejscowości, zwycięzca plebiscytu otrzyma też nagrodę w postaci zestawu energooszczędnego, nowoczesnego sprzętu AGD, ufundowanego przez spółkę ENERGA Oświetlenie. Tradycyjnie trafia on na wybrany przez laureata cel społeczny. Zeszłoroczny zwycięzca - Szczecin - przekazał prezent jednemu z rodzinnych domów dziecka.

W finale czwartej edycji świątecznej zabawy biorą udział następujące miasta, zwycięzcy eliminacji wojewódzkich:

 • woj. dolnośląskie: Wrocław
 • woj. kujawsko-pomorskie: Toruń
 • woj. lubelskie: Zamość
 • woj. lubuskie: Gorzów      Wielkopolski
 • woj. łódzkie: Łódź
 • woj. małopolskie: Nowy Sącz
 • woj. mazowieckie: Warszawa
 • woj. opolskie: Nysa
 • woj. podkarpackie: Rzeszów
 • woj. podlaskie: Bielsk      Podlaski
 • woj. pomorskie: Gdynia
 • woj. śląskie: Bielsko-Biała
 • woj. świętokrzyskie: Skarżysko-Kamienna
 • woj. warmińsko-mazurskie: Bartoszyce
 • woj. wielkopolskie: Poznań
 • woj. zachodniopomorskie: Szczecin

 

Zrób zdjęcie świątecznych iluminacji i wygraj super nagrody

?Świeć Się? to także konkurs fotograficzny dla osób indywidualnych, w którym wystartować może każdy amator uwieczniania na zdjęciach iluminacji domowych choinek,  świątecznie przystrojonych domów, czy miast. Swoje fotografie wystarczy umieścić na www.SwiecSie.pl. Spośród opublikowanych zdjęć jury konkursu, w składzie którego jest m.in. fotografka Lidia Popiel, wybierze te najpiękniej lub najciekawiej obrazujące świąteczne dekoracje z wykorzystaniem światła. Dodatkowo ?nagrodę publiczności? otrzymają zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów, dlatego zachęcamy do udziału w konkursie i promowania swoich prac wśród znajomych. Na autorów najwyżej ocenionych fotografii czekają m.in. iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, iPad 16 GB, egzotyczna wycieczka, kino domowe, lustrzanka cyfrowa Nikon D3100 wraz z 2 obiektywami oraz kilkadziesiąt innych atrakcyjnych nagród!

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24 TWh energii rocznie. Dzięki 46 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 16 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to niemal 1400 MW.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność - zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne, w tym działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu ENERGA dla Ciebie realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

 

Similar Posts