Zwycięstwo Polaków w Volvo Olympic Cup

Przez trzy dni na jeziorze Krzywym w Olsztynie można było podziwiać widowiskowe wyścigi Volvo Olympic Cup w olimpijskiej klasie 49er, żeglarskiej Formule 1. Regaty zakończyły się miłą niespodzianką - zwyciężył team żeglarzy z Olsztyna, Tomasz Januszewski i Jacek Nowak.

W tym roku nad jezioro Krzywe przyjechali czołowi zawodnicy światowego rankingu ISAFu, wśród nich Duńczyk Jonas Warrer – złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie 2008 oraz Łukasz Przybytek (AZS AWFiS Gdańsk), sternik załogi, która już wkrótce będzie reprezentować Polskę w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Gośćmi specjalnymi byli żeglarze światowej sławy – Karol Jabłoński i Zbigniew Gutkowski.

W regatach ścigało się 9 załóg z 4 krajów (Dania, Austria, Włochy, Polska), najlepszy okazał się polski team z Olsztyna.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać z zawodnikami, którzy reprezentują najwyższy światowy poziom. Sam udział w Volvo Olympic Cup był dla nas ogromnym przeżyciem. To impreza z niepowtarzalną atmosferą - wspaniała organizacja, doping kibiców i wielkie żeglarskie nazwiska, które wspierały nas podczas tych zawodów – podsumował sternik zwycięskiej załogi, Tomasz Januszewski.

Tegoroczna edycja regat to już 5 międzynarodowe wyścigi Pucharu Świata w klasie 49er organizowane w Olsztynie, mieście o długiej tradycji żeglarskiej, skąd pochodzą najlepsi polscy zawodnicy regatowi. Od dwóch lat imprezę sponsoruje Volvo Auto Polska.

- Marka Volvo ma długie żeglarskie tradycje, od ponad dekady globalnie sponsoruje bowiem największe międzynarodowe regaty Volvo Ocean Race. Cieszymy się, że również w Polsce udało nam się zaangażować w promowanie tak szlachetnego sportu. To niesamowita radość i satysfakcja brać udział w budowaniu Volvo Olympic Cup - lokalnej imprezy o światowym formacie – mówi Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu w Volvo Auto Polska.

Sportowym emocjom towarzyszyła również wyjątkowa niespodzianka dla miłośników motoryzacji. Tytularny sponsor regat – Volvo Auto Polska zaprezentował podczas imprezy zupełnie nowy model Volvo V40.

Authors
Tags , ,

Related posts

Top