Miłość Wiadomości branżowe

Dieta ? sposób na życie dookoła świata

Odchudzanie stało się modne w latach 50-tych XX-wieku, kiedy wyobrażenia o kobiecym pięknie zaczęła kształtować telewizja, a pokazywane w niej gwiazdy stały się wzorem do naśladowania. Od tego czasu wymyślono i opracowano wiele diet i

Odchudzanie stało się modne w latach 50-tych XX-wieku, kiedy wyobrażenia o kobiecym pięknie zaczęła kształtować telewizja, a pokazywane w niej gwiazdy stały się wzorem do naśladowania. Od tego czasu wymyślono i opracowano wiele diet i sposobów na szczupłą sylwetkę. Co kraj, to obyczaj. Jak świat długi i szeroki, wszędzie możemy znaleźć propozycję, która pomaga zadbać o wymarzoną figurę. Co, gdzie i skąd – oto dietetyczny mini przewodnik geograficzny.

Europejczycy i Amerykanie zdecydowanie przodują w tworzeniu kolejnych diet i nowych sposobów odżywiania. Kto z nas nie słyszał o diecie kopenhaskiej, zwanej również szwedzką? Niewiele osób dotrwało do jej końca w zdrowiu, bowiem zaczynanie dnia od kubka czarnej kawy nie zapowiada niczego przyjemnego w skutkach dla żołądka. Anglicy mają swoją dietę Cambridge, która oferuje zestaw posiłków w proszku – w sam raz do kobiecej torebki. Francuzi mogą pochwalić się dr Pierrem Dunkanem, który jest autorem ostatniego dietetycznego hitu białkowego. Amerykanom zaś Henry Anderson z Uniwersytetu w Los Angeles zaleca jedzenie owoców do godz. 12:00, do 16:00 warzywnych sałatek, a po 16:00 – hulaj dusza piekła nie ma: wszystko, byle nie łączyć węglowodanów z białkami. W Japonii zdaje się wystarczać stosowanie ludowego przysłowia: „przestań jeść, gdy jesteś w 80% pełny”. Dieta kapuściana, znana w Polsce pod nazwą „prezydenckiej”, zdobyła popularność dzięki powszechnemu przekonaniu, że to właśnie jej Aleksander Kwaśniewski zawdzięczał swoją szczupłą sylwetkę przed wyborami prezydenckimi.

Moda na diety cyklicznie powraca. Niektóre – tak jak np. kopenhaska – obrastają legendą i gromadzą równie dużo zwolenników, co przeciwników. Testują je gwiazdy, stając się często ambasadorami kolejnego cudownego sposobu na idealną figurę. Pamiętajmy jednak, że diety bywają często bardzo inwazyjne, ponieważ ingerują nie tylko w przyzwyczajenia żywieniowe naszego organizmu, ale i w jego metabolizm. Dlatego wprowadzanie ich powinniśmy konsultować ze specjalistą.

A to już wiesz?  Polski najazd na Gruzję

Na fali powrotu do natury, hitem tego lata stają się sprawdzone, tradycyjne sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów. W naturze jest wiele składników, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Czerwona i zielona herbata z Chin, winogrona znad basenu morza Śródziemnego, a także najnowsze odkrycie z Amazonii – jagoda Acai, to sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu i regulację przemiany materii. Jest to pierwszy krok do szczupłej sylwetki i zdrowszego życia. To alternatywa dla kolejnej restrykcyjnej diety, kończącej się najczęściej efektem jo-jo.  Poza tym, babcine sposoby rzadko zawodzą…

Dlatego na bazie naturalnych składników powstają suplementy diety, które wspomagają procesy trawienne oraz nasze starania o smukłą sylwetkę. Należy do nich AcaiBerry Slim - jagodowy napój w saszetkach. Dzięki praktycznej formule nawadnia organizm i dostarcza mu niezbędnych składników, które pomagają zebrać wszystkie potrzebne siły, by uzyskać trwały efekt odchudzania. Pijmy na zdrowie i chudnijmy z głową.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy