Świąteczny savoir-vivre modowy wg VAN THORN

Kolacja wigilijna jest w Polsce jedną z najbardziej celebrowanych tego rodzaju uroczystości w ciągu roku. Przygotowania do niej rozpoczynają się już kilka dni wcześniej, jak się okazuje są to nie tylko przygotowania kulinarne. Strój, który wybieramy na tą okazję jest wyjątkowo dopracowany, przemyślany. Jak sprawić, aby być eleganckim i jednocześnie modnym przy pierwszej wigilijnej gwiazdce, opowie Maciej Puciata z VAN THORN.

 

Elegancki mężczyzna wie, jak ważne jest dopasowanie stroju do sytuacji. Wigilijny wieczór wymaga od nas pewnej wyjątkowej aranżacji, również pod względem doboru elementów odzieży i dodatków. Coraz częściej Polacy spędzają święta Bożego Narodzenia poza domem, w kurortach, gdzie organizowana jest kolacja wigilijna dla gości hotelowych. Świąteczne kolacje w korporacjach są już niemal obowiązkiem. Niemniej jednak święta spędzone w domowym zaciszu z najbliższymi mają największy urok, jednak nie zwalniają nas od obowiązku starannego wyglądu. Niezależnie od miejsca świętowania, jedno jest pewne, przy stole musimy wyglądać elegancko, jednak niezmiernie ważne jest to, aby w tym wszystkim nie zapominać o ? sobie. Elegancja nie oznacza sztywnego trzymania się kanonu ? garnitur, biała koszula, krawat. Dlatego poniżej znajdują się wskazówki, które pozwolą na odpowiednie dobranie stroju wg własnego stylu i możliwości.

 

  1. Biała koszula ? obowiązkowa ? ? przede wszystkim koszula, oczywiście najbardziej elegancka jest biała koszula, należy zawsze wybrać bardziej stonowaną koszulę, niż jaskrawą ,czy w bardzo widoczne wzory. Elementami bardziej modnymi, które mogą podkreślić charakter są : kontrastowa stójka, środek mankietów, kolor guzików lub dziurek od guzików. Czasem wystarczy naprawdę drobny szczegół, aby sprawić, że koszula nabierze bardziej awangardowego charakteru.
  2. Garnitur, marynarka, czy sweter ? ? w eleganckich restauracjach, kurortach,  jeśli kolacja wigilijna i jej cała oprawa jest przygotowywana ?na elegancko? warto być w garniturze, to samo dotyczy wigilii w domu, jeśli jest taki zwyczaj, koszula i marynarka obowiązuje w prawie każdej sytuacji. Na zestaw np. koszula i sweter możemy sobie pozwolić jeśli jesteśmy chociażby w górach i otoczenie jest bardziej weekendowe, na luzie. Najczęściej wybierając się na kolację wigilijną znamy jej charakter, organizatorów, w związku z tym raczej nie będziemy zaskoczeni.
  3. Krawat, czy mucha, a może szal ? ? mucha będzie bardzo praktycznym dodatkiem, bo nie wyląduje w zupie ;-), ale nie każdemu ona pasuje i nie każdy jest na tyle odważny żeby ją wybrać. Do wyjątkowo eleganckich wizytowych garniturów można wybierać klasyczne muchy czarne, midnight blue, bordowe, ale coraz modniejsze są muchy kolorowe, we wzory, a nawet aksamitne. Do garnituru pasuje również jedwabny krawat, natomiast do marynarki z koszulą lub swetra z koszulą polecamy wełniane krawaty lub krawaty z dzianiny, swoją strukturą dużo lepiej będą się komponowały z całością.
  4. Kolory eleganckiego pana, w zależności od pozycji, wieku ? tutaj nie ma zasad, wszystko zależy od charakteru, wyjątkowość kolacji wigilijnej wymaga raczej stonowanej ciemnej kolorystyki.
  5. Niezbędne dodatki  ? koszula na spinki byłaby idealna, bo jest najbardziej elegancka, mucha lub krawat zależą od osobowości, ale jeśli już jest marynarka to bezwzględnie powinna być poszetka (chusteczka) w kieszonce piersiowej. To właśnie tym elementem można podkreślić swoją osobowość.
  6. Niewybaczalne błędy ?  wydaje się to być banalnie proste, jednak okazuje się, że nadal Panowie potrafią zaliczyć w tej kwestii wpadkę, a zatem przy wigilijnym stole należy zapomnieć o t-shirtach, czy bluzach - koszula u mężczyzny jest obowiązkowa, jeśli krawat to wiążemy tak, żeby sięgał do paska, absolutnie nie powinien sięgać do pępka.
  7. Modna awangarda, czyli na jakie szaleństwo możemy sobie pozwolić ? zdecydowane kolory krawatów, poszetek i skarpetek ? to tymi dodatkami możemy urozmaicić stonowaną ciemną kolorystykę garniturów, marynarek czy swetrów i kolorowe elementy w koszuli czyli guziki, dziurki czy kontrastowe stójki.
  8. Czego powinien unikać tęgi mężczyzna ? przede wszystkim wzorów w szeroką kratę i szerokie (ponad 2 cm prążki), powinien również unikać marynarek dwurzędowych, a z drugiej strony marynarek z wąziutkimi klapami ? wszystko musi być proporcjonalne, a przede wszystkim dopasowane do wymiarów ? brzuch nie może wystawać spomiędzy guzików koszuli.

Wygląd podczas kolacji wigilijnej jest niezwykle ważnym elementem, bo w Polsce święta Bożego Narodzenia obchodzone są naprawdę w wyjątkowej atmosferze. Dlatego nawet jeśli na co dzień, nie czujemy się najlepiej w zapiętej pod samą szyję koszuli i krawacie, postarajmy się tego dnia zadbać o wizerunek. ? MACIEJ PUCIATA, VAN THORN.

W salonie VAN THORN do dnia 19. listopada trwa promocja. Dla wszystkich Panów, którzy w tym czasie zamówią garnitur, VAN THORN obdaruje ich prezentem w postaci koszuli szytej na miarę. Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane jeszcze przed świętami, dlatego warto skorzystać z promocji. Z pewnością nowy garnitur będzie dobrze się prezentował przy wigilijnym stole.

-----

Salon VAN THORN znajduje się w Warszawie przy ul. Siennej 39 w budynku Warsaw Towers.

VAN THORN to połączenie tradycji krawiectwa miarowego z nowoczesnymi technologiami trójwymiarowego skanowania sylwetki. Marka powstała z myślą o osobach szukających klasyki w nowoczesnym wydaniu, które cenią własny styl i unikatowe kompozycje, a strojem podkreślają swoją osobowość i indywidualizm.

VAN THORN wykorzystuje unikatową technologię skanowania sylwetki 3D, która znacząco zwiększa precyzyjność pomiaru stanowiąc istotne wsparcie dla konstruktora tworzącego ubranie na indywidualne zamówienie Klienta. W ofercie VAN THORN znajdują się garnitury, marynarki, spodnie i koszule szyte na miarę. 

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top