Miłość Wiadomości branżowe

Krzysztof Zanussi: ?Powiedzcie coś o sobie? Wybitny reżyser zachęca do udziału w projekcie Moje 89 Pokolenie

Moje 89 Pokolenie, nowatorski projekt „crowdsourcingowego” filmu dokumentalnego portretującego generację ludzi urodzonych w nowej Polsce, nabiera rozpędu! W promocję przedsięwzięcia angażują się znani przedstawiciele świata

Moje 89 Pokolenie, nowatorski projekt „crowdsourcingowego” filmu dokumentalnego portretującego generację ludzi urodzonych w nowej Polsce, nabiera rozpędu! W promocję przedsięwzięcia angażują się znani przedstawiciele świata kultury, sztuki i show-businessu. Ostatnio do udziału w projekcie zachęcił młodych ludzi wybitny reżyser Krzysztof Zanussi.

Każdy może chwycić za kamerę, aparat fotograficzny, a nawet telefon komórkowy i nakręcić materiał, który stanie się częścią pełnometrażowej, profesjonalnej produkcji filmowej. Premierę filmu zaplanowano na 2013 rok podczas Festiwalu Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym.

Krzysztof Zanussi liczy, że dzięki projektowi Moje 89 Pokolenie, powstanie film portretujący pokolenie czasów wolności. Znany reżyser zachęcił młodych ludzi, by włączyli się w projekt i nakręcili filmy, w których opowiedzą o swoim spojrzeniu na rzeczywistość.

Filmik promujący z Krzysztofem Zanussim w roli głównej można zobaczyć za pośrednictwem protalu YouTube, na stronie projektu www.mojepokolenie.pl lub na portalu filmowym, będącym głównym kanałem medialnym projektu, www.millionyou.com. Tam też można dowiedzieć się więcej na temat udziału w projekcie, zobaczyć jakie nagrody czekają na uczestników, obejrzeć cenne video-wskazówki, a także nadsyłać już własne, gotowe materiały filmowe.

Nakręć, co Cię kręci i zostań współautorem profesjonalnego filmu dokumentalnego, który bez pruderii pokaże prawdę o młodym pokoleniu wolnej Polski. Do dzieła! Koniec pierwszej tury nadsyłania filmów już 27 czerwca!

Moje 89 Pokolenie

O projekcie

Projekt pełnometrażowego nowatorskiego filmu dokumentalnego kreślącego portret pokolenia urodzonego w wolnej Polsce. Dokument stworzony z filmów nakręconych przez młodych twórców-amatorów przy użyciu cyfrowych kamer i aparatów lub telefonów komórkowych. Planowana premiera: 2013 rok, festiwal filmowy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Warunki uczestnictwa

W projekcie może wziąć udział każda osoba urodzona nie wcześniej niż w 1989 roku. Wystarczy zgłosić swój film do konkursu organizowanego za pośrednictwem portalu www.millionyou.pl.

Reżyser

A to już wiesz?  Arka Noego w środkowej Polsce. Zoo Safari Borysew ? oko w oko z dziką przyrodą

Pomysłodawcą projektu, a także reżyserem odpowiedzialnym za montaż nadesłanych filmów jest Paweł Jóźwiak-Rodan, młody reżyser, autor nagradzanych i emitowanych na antenie telewizji polskiej dokumentów („Mama, tata, Bóg i szatan”, „Agnieszki tu nie ma”) oraz filmu fabularnego „Osiem9”

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy