Miłość Wiadomości branżowe

Piękne kobiety, muzyka i sport – 49/2011

Zapowiada się kobiecy tydzień w Warszawie. Zarówno konkurs Miss Polonia, jak i festiwal muzyczny Les Femmes S en Mêlent celebrują kobiece piękno. Warto również odwiedzić Poznań, by wziąć udział w Cavaliadzie oraz by podziwiać dzieła najlepszych rzeźbiarzy lodowych. Z kolei Szczecin zaprasza na prestiżowe Mistrzostwa Europy w Pływaniu na Basenie 25M. Podczas podróży na ciekawe wydarzenia zachęcamy do wysłuchania nowego albumu Piotra Rubika.

Finał Miss Polonia 2011

Finał konkursu Miss Polonia zbliża się wielkimi krokami. W piątek 9 grudnia w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "Matecznik - Mazowsze” w Otrębusach odbędzie się finałowa gala, na której poznamy 36. laureatkę konkursu.

Konkurs Miss Polonia należy do najstarszych tego typu imprez na świecie. Autorem nazwy "Miss Polonia" jest literat Tadeusz Boy-Żeleński. Wybór najpiękniejszej Polki po raz pierwszy odbył się w 1929 roku.

Kobiece zamieszanie w Warszawie i Berlinie

W dniach 8-11 grudnia odbędzie się kolejna edycja Les Femmes S en Mêlent, festiwalu celebrującego twórczość kobiet. Po raz pierwszy LFSM Festival odbędzie się jednocześnie w Berlinie i Warszawie, podkreślając, jak bardzo obie stolice są ważnymi centrami twórczości artystycznej w Europie.

Les Femmes S en Mêlent to festiwal kobiecej muzyki niezależnej. Od 13 lat cieszy się prestiżem i rosnącym zainteresowaniem w całej Europie. Premierowy koncert w 1997 roku w Paryżu ewoluował do rangi festiwalu, zadomowił się w kilkunastu miastach we Francji, a następnie wpisał się do kalendarza ważnych wydarzeń muzycznych w Belgii, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii i Anglii.

Opisanie świata – premierowy koncert

Tuż przed premierowym koncertem, który odbędzie się się 13 grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej, Piotr Rubik zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących nowego albumu. Premiera płyty "Opisanie Świata" odbyła się 8 listopada i od tamtej pory zbiera same pozytywne recenzje. A jak nowy repertuar zabrzmi na żywo, przekonają się ci, którzy pojawią się na premierowym warszawskim koncercie.

Piotr Rubik: - Na nowej płycie pojawią się nowe brzmienia, niespotykane dotychczas w mojej twórczości. Będą elementy rocka, nowe instrumenty: gitara akustyczna, elektryczna, gitara basowa i perkusja. Mam nadzieję, że zarówno ci, którzy cenią i lubią moją twórczość, jak ci bardziej sceptyczni będą mile zaskoczeni.

Najlepsi rzeźbiarze lodowi w Poznaniu

Już po raz szósty Poznań organizuje Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, który jest częścią Poznańskiego Betlejem. Największa tego typu impreza w Europie przyciąga do miasta najlepszych rzeźbiarzy lodowych, którzy w dniach 10-11 grudnia zmierzą się na Starym Rynku w widowiskowych konkurencjach.

Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki. Po raz pierwszy w historii festiwalu stworzony zostanie lodowy plac zabaw dla najmłodszych.

Cavaliada – święto miłośników koni

Zawody konne, ekspozycja wystawców, przestrzenie specjalne z pokazami, konkursami, a to wszystko okraszone spotkaniami z ludźmi związanymi z branżą jeździecką - tak przedstawia się kolejna edycja Cavaliady, która odbędzie się dniach 8-11 grudnia na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

By na dobre zakorzenić markę Cavaliada w świadomości miłośników jeździectwa i wszystkiego co z nim związane, wzorem roku ubiegłego organizatorzy zaprezentują wydarzenie w trzech, dobrze już znanych odsłonach – targowej, sportowej oraz show.

Mistrzostwa Europy w pływaniu na 25m

W dniach 8-11 grudnia w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Europy w Pływaniu na Basenie 25M. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem tak prestiżowych zawodów. O 114 medali przygotowanych przez organizatorów walczyć będzie 40 reprezentacji różnych narodów, razem ponad 600 pływaków i pływaczek. Szykują się wielkie emocje.

Miejscem zawodów będzie Floating Arena w Szczecinie. Pływacy rywalizować będą w stylach: dowolnym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz zmiennym. Indywidualnie oraz w sztafetach popłyną na dystansach od 50 m do 1500 m.

Polskie tournée Moscow City Ballet

Stało się już tradycją, że na przełomie jesieni i zimy Moscow City Ballet przyjeżdża do naszego kraju, aby zabrać widzów w muzyczny świat pełen pozytywnych emocji. Tournée rozpocznie się 11 grudnia w Łodzi, a ostatni występ odbędzie się tuż przed świętami, 23 grudnia w Krakowie. Moscow City Ballet zaprezentuje trzy wspaniałe spektakle: Dziadek do Orzechów, Jezioro Łabędzie oraz Romeo i Julię.

Moscow City Ballet to renomowana grupa, którą polscy widzowie pokochali już wiele lat temu, obdarzając ją uznaniem i wielkim podziwem. W ciągu ostatnich kilku lat ich przedstawienia obejrzało w Polsce ponad 120 tysięcy osób.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy