Miłość Wiadomości branżowe

Poznań gości najlepszych rzeźbiarzy świata

Już po raz szósty Poznań organizuje Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Największa tego typu impreza w Europie przyciąga do miasta najlepszych rzeźbiarzy lodowych. W weekend 10-11 grudnia reprezentacje siedmiu państw zmierzą się na Starym Rynku w widowiskowych konkurencjach. Festiwal jest częścią Poznańskiego Betlejem.

Tradycyjnie w grudniu Poznań organizuje Poznańskie Betlejem. Dwunasta edycja potrwa od 6 do 22 grudnia. Zdecydowanie, główną atrakcją programu jest największy w Europie pokaz rzeźby w lodzie. Organizowany od 6 lat Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej przyciąga co roku najsłynniejszych artystów z całego świata. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki. Po raz pierwszy w historii festiwalu stworzony zostanie lodowy plac zabaw dla najmłodszych!

Szósta edycja festiwalu ruszy już w drugi weekend grudnia (10-11.12). W tym czasie na Starym Rynku, reprezentacyjnym punkcie miasta, zobaczyć będzie można na żywo jak powstają niepowtarzalne rzeźby. Imprezę odwiedzają najbardziej utalentowani artyści i mistrzowie świata w rzeźbie lodowej. W Poznaniu pojawią się reprezentacje Kanady, Rosji, Francji, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii, Serbii oraz Polski.

 

„Speed Ice Carving” – 10 grudnia, Scena Główna

Najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa.Warto przyjść na Stary Rynek i przekonać się, jak szybko powstać może rzeźba lodowa.  Powstałe rzeźby (ok. 40 sztuk) udekorują Stary Rynek.

Konkurs Główny – 11 grudnia, Stary Rynek

12 dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb. Swój niepowtarzalny klimat, konkurs zawdzięcza wyjątkowemu urokowi Starego Rynku i atmosferze zbliżających się świąt. Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie już wieczorem drugiego dnia, o godz. 19.00. Projekty nawiązujące do tematu UEFA EURO 2012™ będą premiowane dodatkowymi punktami.

Jeśli pogoda na to pozwoli, to zmrożone dzieła sztuki podziwiać będzie można do zakończenia Poznańskiego Betlejem.

 

Festiwal Rzeźby Lodowej – Poznań Ice Festival

Data: 10 – 11 grudnia 2011 r.

Miejsce: Stary Rynek, Poznań

 

Program:

10 grudnia

10.00 – 17.00 „Speed Ice Carving”

11 grudnia

09.00 – 19.00 Konkurs Główny

ok. 19.00 – wręczenie nagród

Wstęp Wolny

 

Partnerzy festiwalu:

 STIHL, MAN

 

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Similar Posts