Miłość Wiadomości branżowe

Najlepsze Start-Ups w branży rowerowej w 2012 roku

Najlepsze Start-Ups w branży rowerowej w 2012roku, rekordowa liczba zgłoszeń 153 innowacyjne produkty z 22 krajów a także prezentacja zwycięzców oraz finalistów - w ISPO BRANDNEW Village to wszystko czeka nas podczas zbliżających się targów ISPO BIKE w Monachium! Dwa razy w roku przyznawane są nagrody ISPO BRANDNEW Award dla najlepszych firm branży sportowej z całego świata, które dopiero zaczynają działalność na rynku. W największym na świecie konkursie produktów innowacyjnych dla nowych firm  branży sportowej zostaną nagrodzeni podczas targów ISPO BIKE młodzi przedsiębiorcy z branży rowerowej.
 

W tym roku liczba zgłoszeń do konkursu pobiła wszelkie rekordy: 153 młodych przedsiębiorców z 22 krajów zgłosiło swoje innowacyjne produkty, co stanowi 86% wzrost względem roku 2011. Najwięcej zgłoszeń nadesłano z USA (31%) oraz Niemiec (21%). Innowacje dotyczyły segmentów E-Mobility oraz Urban, ale także zauważalny jest trend poszukiwania alternatywnych surowców konstrukcyjnych. Profesjonalne jury wybrało 50 najbardziej innowacyjnych produktów ze 153 zgłoszeń. Zwycięzcy oraz finaliści zaprezentują swoje produkty w ramach platformy ISPO BRANDNEW Village podczas targów ISPO BIKE 2012. Po dogłębnej weryfikacji jury wybrało zwycięzcę generalnego oraz zwycięzców poszczególnych sześciu kategorii:
 

Zwycięzca generalny (OVERALL): Zuri

Rowery miejskie Zuri są wykonane z bambusa i znakomicie przyciągają uwagę. Dzięki połączeniu alternatywnych materiałów i topowego designu wyróżniają się z masy stalowych i aluminiowych rowerów. Te unikatowe rowery produkowane są pojedynczo zgodnie z preferencjami klienta. Produkcja odbywa się w Zambii, wspierając tym samym lokalną gospodarkę. Jury było pod wrażeniem połączenia społecznej odpowiedzialności, wysokiej jakości produktu oraz fenomenalnego designu, w wyniku czego przyznało nagrodę generalną rowerowi miejskiemu Zuri.

 

Kategoria Rowery Miejskie (URBAN): Pelago

Rowery Pelago to odzwierciedlenie motto: „stabilność, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd”, czym zapewnili sobie zwycięstwo w kategorii rowerów miejskich. Te stylowe a zarazem funkcjonalne rowery wyróżniają się klasycznym designem i świetnym pułapem cenowym.  Rowery Pelago stworzone są z myślą o codziennym użytkowaniu w każdych warunkach pogodowych. Te klasyczne rowery zachwyciły jury swoją jakością i atrakcyjną ceną.

 

Kategoria E-Bike/Pedelec : Eego

Eego oferuje składane rowery z napędem elektrycznym. Składany mikro e-bike waży włącznie z baterią jedynie 9 kilogramów. Złożenie i rozłożenie e-bike’a zajmuje kilka sekund, idealnie sprawdza się w środowisku miejskim. Składane rowery  Eego oferują zasięg od 20 do 50km i mogą osiągać prędkość do 25km/h. Jury uznało lekką wagę roweru za wyjątkowy atut i dostrzega duży potencjał produktu zwłaszcza na obszarach miejskich.

 

Kategoria Performance: Punch Cycles

Rowery Punch Cycles zaimponowały jury idealną równowagą między minimalną wagą a maksymalnym komfortem. Stabilność ramy zapewnia owalny kształt niższego drążka, który wspiera cały rower. Rowery tytanowe dostępne są jako rowery szosowe, górskie, turystyczne oraz crossowe. Lekka waga oraz dobry poziom cenowy przekonały jury do przyznania Punch Cycles pierwszego miejsca w kategorii Performance.

 

Kategoria Singlespeed: UBC coren

Zwycięzcą w kategorii Singlespeed jest lekki rower marki UBC coren. Rower wyróżnił się wysokiej klasy ramą wykonaną w pełni z karbonu. Rowery UBC coren produkowane są ręcznie na indywidualne zamówienie klientów i tym samym gwarantują unikalny design.

 

Kategoria Odzież (APPAREL): Vespertine

Odzież rowerowa Vespertine łączy w sobie tzw. miejski styl z funkcjonalnością. Połączenie odblaskowych wkładek z niecodziennym designem zmienia odzież rowerową w topową, a jednocześnie bezpieczną odzież. Vespertine udowadnia, iż odzież rowerowa może być bardzo atrakcyjna. Przy odblaskach użyty został 3M ScotchliteTM, jeden z najbardziej wytrzymałych i odblaskowych materiałów dostępnych na rynku. Jury spodobała się odzież rowerowa z wszechobecnymi odblaskami, idealna dla będących „na czasie” mieszkańców miast i dlatego też uhonorowali ja nagrodą ISPO BRANDNEW Award w kategorii Odzież.

 

Kategoria Części Rowerowe (BIKE PARTS): Moto Bicycles

Płaskie pedały o funkcjonalnym designie firmy Moto Bicycles zwyciężyły w kategorii Części Rowerowe. Drewniane powierzchnie pedałów są wykonywane na indywidualne zamówienia wraz z zintegrowaną osią pedału. Specjalny papier (Grip Tape), którym pokryta jest platforma pedału, w różnych wariantach designerskich, eliminuje ślizganie. Jury opisało pedały Moto Bicycle jako „cool”, stylowe  i wysoce funkcjonalne. Ich twórcy są znawcami branży.

 

Targi ISPO BIKE odbędą się w terminie 16-19. sierpnia 2012 na Nowych Terenach Targowych w Monachium. Lista osób wchodzących w skład jury dostępna jest na www.ispo-brandnew.com. Więcej informacji o konkursie ISPO BRANDNEW można znaleźć na: www.ispo-brandnew.com , na temat targów ISPO BIKE na stronie: www.ispo.com/bike oraz na www.facebook.com/ispobike lub www.facebook.com/ispopl  
GOCYCLING.pl
 to startujący i aspirujący do żółtej koszulki lidera innowacyjny projekt portalu i magaznu online dedykowanego tematyce rowerowej od A do Z. Gocycling.pl wraz z velonews.pl i zaproszonymi firmami będą na targach ISPO pokazywać niecodzienne rozwiązania w branży rowerowej w tym rowery dla zawodników niepełnbosprawnych, prototypową konstrukcję marki Kross, elektryczny rower DH firmy Zumbi, piasty Mack oraz tytanowe prototypy nowych części rowerowych firmy Proto Line.

Więcej informacji na: 

http://www.facebook.com/gocyclingPL

http://www.gocycling.pl 


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy