Rekordy sportowych serwisów mobilnych Sport.pl

Grupa Sport.pl jest nowym liderem wśród grup mobilnych serwisów sportowych. Według najnowszych badań Megapanel PBI/Gemius - w sierpniu użytkownicy Sport.pl wygenerowali prawie 14 milionów odsłon mobilnych.

 

- Cieszymy się tym bardziej, że serwis mobilny Sport.pl udostępniliśmy zaledwie w lutym. W ciągu sześciu miesięcy stale rozwijaliśmy produkt i zdobywaliśmy nowych użytkowników - mówi Marcin Gadziński, dyrektor strategii i rozwoju Grupy Sport.pl. - Obszar mobilny jest priorytetem rozwojowym dla Sport.pl. Naszą ofertę na telefony rozwijamy na podstawie badań i testów, zgodnie z najnowszymi trendami i oczekiwaniami  naszych użytkowników.

W sierpniu Grupa Sport.pl zebrała 13,9 mln odsłon mobilnych, zaś mobilne serwisy sportowe Onetu - 11,8 mln, a Wirtualnej Polski - 11,1 mln. Mobilne serwisy sportowe Sport.pl (grupa Gazeta.pl) w czerwcu odnotowały wzrost aż o 43%, a także najniższy ze wszystkich serwisów w swojej kategorii spadek po Euro 2012. Dzięki temu w lipcu grupa zajmowała już silną drugą pozycję, a w sierpniu - miesiącu igrzysk w Londynie - wyszła na pierwsze miejsce. W ramach grupy najwięcej odsłon wygenerował m.Sport.pl - 11 mln. W grupie są także mobilne wersje serwisów Futbolowo.pl, sfd.pl, oraz Ciacha.net. Wśród pojedynczych serwisów m.Sport.pl także był liderem, wyprzedził Onet lajt - Sport i WP Mini - Sport.

Sport.pl posiada mobilną wersję, która wyróżnia się prostym dostępem do wyników sportowych oraz relacji na żywo z trwających i zakończonych imprez. Dodatkowo użytkownicy smartfonów z systemami Android oraz iOS mogą korzystać z aplikacji ?Relacje Z czuba i na żywo? z komentarzami redaktorów zCzuba.pl oraz Sport.pl. 

 

Sport.pl to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów sportowych oraz poniedziałkowy dodatek do ?Gazety Wyborczej?. Sport.pl prezentuje informacje dotyczące popularnych dyscyplin sportowych, sekcje dedykowane znanym sportowcom oraz najważniejszym wydarzeniom sportowym, a także materiały wideo oraz blogi sportowe. Atrakcją Sport.pl jest również sportowy serwis rozrywkowy ZCzuba.pl oraz Ekstraklasa.tv z relacjami wideo ze wszystkich meczów polskiej ekstraklasy. Sport.pl przy współpracy z radiem TOK FM wydaje również audycję ?Przy niedzieli o sporcie?.

Authors
Tags ,

Related posts

Top