Miłość Wiadomości branżowe

?Dzień Przedsiębiorczości? w Banku BGŻ

Po raz dziewiąty Bank BGŻ przyłączył się do programu ?Dzień Przedsiębiorczości?. 22 marca 2012 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli wcielić się w rolę bankowców.

Do pełnienia roli opiekuna ucznia podczas jednodniowych praktyk mógł zgłosić się każdy pracownik Banku - nie było żadnych kryteriów wstępnych. W tym roku zainteresowanie projektem zgłosiło prawie 300 pracowników Banku.

Dzień Przedsiębiorczości to program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który pomaga w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Mimo, że  obecność młodych ludzi w Oddziałach wzbudzała czasem zdziwienie klientów, to zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z udziału w projekcie i uznali, że taka inicjatywa jest bardzo potrzebna.

- Bank BGŻ jest partnerem projektu od pierwszej edycji. W tym roku gościliśmy licealistów już po raz dziewiąty,  zawsze plasując się w czołówce firm przyjmujących najwięcej uczniów. Nasze oddziały w całej Polsce aktywnie włączają się do akcji, a pracownicy chętnie dzielą się swoją bankową wiedzą -  powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu w Banku BGŻ.

Uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie bankowca, pozyskania informacji o wymaganych umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do pracy w banku. Zapoznali się z organizacją pracy w banku, a pracownicy  wprowadzali ich w bankowe procedury i zaprezentowali ofertę produktową.


 

Similar Posts