Miłość Wiadomości branżowe

Poznań Baroque. Festiwal Muzyki Dawnej

Festiwal Poznań Baroque, który rozpoczął się 5 listopada 2011, jest poświęcony szeroko pojętej muzyce dawnej, z naciskiem na muzykę barokową i obejmuje kilka niezależnych nurtów artystycznych. Festiwalowi słuchacze mają szansę zapoznać się z muzykami i zespołami, które w ciągu ostatnich 10 lat pojawiały się regularnie w Poznaniu i aktywnie przyczyniły się do stworzenia w tym miejscu ważnego ośrodka muzyki dawnej.

Wśród artystów festiwalu na uwagę zasługuje Hidemi Suzuki – niezwykła azjatycka orkiestra grająca muzykę klasyczną na dawnych instrumentach, a także Al Ayre Espanol i Eduardo López Banzo czy Holland Baroque Society. W ramach Poznań Baroque zrealizowany zostanie także projekt Génération Baroque, skierowany do młodych muzyków.

Wydarzenie, które zakończy się 21 listopada, jest częścią Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

Więcej informacji na: www.culturecongress.eu

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, [email protected].

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Similar Posts