Zwycięzca regat Volvo Ocean Race pierwszym laureatem nagrody Ericsson Trophy

Projektant jachtów Juan Kouyoumdjian został pierwszym laureatem nagrody Ericsson Trophy, przyznawanej za najlepsze technologie i projekty w świecie sportu.

Kouyoumdjian zaprojektował jacht Groupama, który właśnie zwyciężył w regatach Volvo Ocean Race 2011-2012. W tegorocznej edycji tych regat dookoła świata Ericsson nie sponsorował żadnego z uczestników, ale zapewnił technologie komunikacji bezprzewodowej w portach postojowych.  Jedna z dwóch załóg firmy Ericsson zwyciężyła w poprzedniej edycji, która odbyła się w latach 2008-2009.

Nagroda za najbardziej zaawansowany i najlepiej wyposażony technicznie jacht została wręczona podczas ceremonii dekoracji zwycięzców w Galway (Irlandia).

?Celem naszej firmy, od chwili jej powstania w roku 1876, jest utrzymanie pozycji światowego lidera w dziedzinie innowacji? ? mówi Helena Norrman, dyrektor ds. komunikacji w firmie Ericsson. ?Twórcy najlepszego projektu jachtu w regatach Volvo Ocean Race niewątpliwie zasługują na miano liderów technologicznych w świecie sportu. Dlatego chcemy nagradzać takie innowacje?.

Jacht zaprojektowany przez Juana Kouyoumdjiana już po raz trzeci zwyciężył w regatach Volvo Ocean Race. Zdaniem projektanta, aby osiągać sukcesy w jego branży, trzeba korzystać z nowoczesnych technologii. ?Współpracuję z zespołem zdolnych ludzi, którzy wyrażają swoją kreatywność, wykorzystując najnowsze technologie. Technologia powinna być zawsze na usługach kreatywności, nie odwrotnie?.

Członkowie zespołu firmy Juan Yacht Design w trakcie realizacji projektu komunikują się ze sobą ze swoich krajów ? Hiszpanii, Argentyny, Szwecji i Stanów Zjednoczonych, bądź z innych miejsc, w których się aktualnie znajdują. ?Pliki numeryczne zawierają opisy form w 3D oraz informacje w 2D o sposobie budowania tych form (materiałach, parametrach wytrzymałościowych itp.). Przekazujemy sobie te informacje za pomocą technologii komunikacji głosowej i wizualnej w czasie rzeczywistym, najczęściej przez Internet? ? mówi Kouyoumdjian.

?Nagroda od tak innowacyjnej i zaawansowanej technologicznie firmy, jak Ericsson, jest bardzo cenna. Czuję się nią zaszczycony?.

Ericsson zapewnił organizatorom regat Volvo Ocean Race mikrofalowe rozwiązanie komunikacyjne MINI-LINK PT oraz usługi w dziesięciu portach postojowych na trasie od Hiszpanii do Irlandii. MINI-LINK PT jest kompaktowym rozwiązaniem mikrofalowym o dużej przepustowości, które zajmuje mało miejsca i jest łatwe w instalacji.

O firmie Ericsson 

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.


Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland 

www.youtube.com/ericssonpolska 

www.facebook.com/ericssonpolska

Authors
Tags , ,

Related posts

Top