Wiadomości branżowe

Atelier Smaku i Samsung pomogą poznać sekrety bezglutenowej kuchni wegańskiej

Smaczna kuchnia wegańska ? czy może być prosta? również w przypadku osób uczulonych na gluten? Jak naprawdę cieszyć się zdrowym jedzeniem? Startuje cykl warsztatów kulinarnych ATELIER SMAKU w warszawskim domu handlowym Mysia 3 ? jego uczestnicy dowiedzą się jak z pomocą łatwo dostępnych składników, przy wsparciu nowoczesnej technologii odżywiać się szybko, a przede wszystkim smacznie i zdrowo każdego dnia.

Współczesna bezglutenowa kuchnia wegańska przez wiele osób postrzegana jest jako bardzo wymagająca i trudna. Istotne są w niej dokładne proporcje, umiejętne doprawienie, ale najważniejsze są składniki ? często trudno dostępne. Są to jednak stereotypowe opinie, z którymi chcemy się rozprawić podczas naszych warsztatów ? mówią Jola Słoma & Mirek Trymbulak, autorzy ATELIER SMAKU.

W maju br. rozpocznie się cykl spotkań z bezglutenową kuchnią wegańską w warszawskim domu handlowym Mysia 3 ? co miesiąc aż do końca roku uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak z pomocą składników dostępnych w każdym sklepie, przy wsparciu nowoczesnych technologii odżywiać się łatwo i zdrowo. Partnerem cyklu jest firma Samsung, która udostępniła dla uczestników warsztatów innowacyjny sprzęt AGD, m. in. piekarniki Dual Cook, w których można piec w tym samym czasie dwa różne dania w różnych trybach i temperaturach, np. obiad i deser. Naczynia wykorzystane podczas warsztatów będą myte w zmywarce Samsung WaterWall?, która wytwarza potężną ścianę wody, docierającą we wszystkie zakamarki urządzenia.

Dlaczego organizacja takich warsztatów jest ważna? Zgłębianie tajników kuchni roślinnej to dla wielu miłośników kulinariów prawdziwa pasja, która łączy się z potrzebą dbania o własne zdrowie. Dieta bezglutenowa może sprawiać wiele problemów osobom stykającym się z nią po raz pierwszy, a bezglutenowa i wegańska to pewne wyzwanie. Przykład Joli Słomy i Mirka Trymbulaka pokazuje jednak, że na tej diecie można żyć zdrowo. Entuzjazm, z jakim tworzą nowe pyszne dania jest zaraźliwy. Dlatego gromadzą się wokół nich ludzie zaczynający przygodę z wegańską kuchnią bezglutenową, potrzebujący zarówno inspiracji, jak i konkretnych porad kulinarnych - mówi Grażyna Konińska, dietetyk i Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Jola Słoma & Mirek Trymbulak z ATELIER SMAKU to autorzy wielu książek kucharskich, m. in. ?Nakarmić duszę. 356 potraw kuchni wegetariańskiej wraz z myślami na każdy dzień roku? czy ?Ubrać duszę. 52 wartościowe tygodnie z kuchnią wegetariańską?. Z wielką pasją, typową dla artystów - projektantów mody prowadzą wyjątkowe miejsce: Pracownię Kulinarną ATELIER SMAKU w Gdyni, w której odbywają się pokazy, szkolenia i warsztaty kulinarne dla amatorów i profesjonalistów. W tym urządzonym ze smakiem i wyposażonym w nowoczesne technologie wnętrzu, powstaje ich autorski program kulinarny ATELIER SMAKU, w którym widzowie zapoznają się z inspiracjami kulinarnymi, a także dzielą się swoją twórczością biorąc udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Cykl spotkań z bezglutenową kuchnią wegańską rozpoczyna się w maju br. Każde spotkanie organizowane będzie w warszawskim domu handlowym Mysia 3. Więcej informacji na temat ATELIER SMAKU i warsztatów znajduje się na stronach: www.ateliersmaku.plwww.facebook.com/ateliersmaku i www.ateliersmaku.tv.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cym   #dla   #oraz   #pomi   #tej