Miłość Wiadomości branżowe

Nowe serwisy Wirtualnej Polski na smartfony i tablety

Wirtualna Polska z nową ofertą dla użytkowników korzystających z serwisów w urządzeniach mobilnych. Portal uruchomił nowe wersje popularnych m-witryn: m.facet.wp.pl, m.ekstraklasa.wp.pl oraz m.f1.wp.pl. Zupełną nowością w portfolio WP.PL

Wirtualna Polska z nową ofertą dla użytkowników korzystających z serwisów w urządzeniach mobilnych. Portal uruchomił nowe wersje popularnych m-witryn: m.facet.wp.pl, m.ekstraklasa.wp.pl oraz m.f1.wp.pl. Zupełną nowością w portfolio WP.PL są m.konflikty.wp.pl. Nowe mobilne serwisy Wirtualnej Polski zawierają pełny kontent ze stron źródłowych, przeznaczonych na ?tradycyjny?, desktopowy internet: wiadomości, galerie zdjęć, tabele, oraz ? w przypadku produktów sportowych ? relacje online, wyniki i tabele.

Nowe witryny mobilne  w ofercie Wirtualnej Polski zostały w całości wykonane w technologii HTML5/ CSS3. Dzięki temu maksymalnie wykorzystują możliwości urządzenia, za pomocą którego są wyświetlane ? serwis w pełni dopasowuje się do szerokości ekranu.
W smartfonach prezentowany jest widok jednokolumnowy, w tabletach (od 7 cali wzwyż) ? w formie dwukolumnowej. Wszystkie nowe serwisy cechują się przejrzystością, a pojawiające się w nim materiały pochodzą z witryn źródłowych ? prezentują najnowsze wiadomości, galerie zdjęć, wideo, tabele, wyniki rywalizacji sportowych (w przypadku m.ekstraklasa.wp.pl i m.f1.wp.pl).

? Internauci coraz chętniej i częściej korzystają z internetu mobilnego w telefonach i na tabletach, co bezpośrednio przekłada się na statystyki odwiedzin mobilnych serwisów WP.PL. Z miesiąca na miesiąc odsłony naszych witryn mobile zwiększają swój udział w ogólnej liczbie odsłon, dzięki czemu jesteśmy czołowym serwisem kontentowym w mobilnym WWW. Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera ? mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek Wirtualnej Polski.

Twórcy serwisów nie zapomnieli również o licznej grupie użytkowników feature phone'ów czyli telefonów nieposiadających ekranów dotykowych i bez systemu operacyjnego. Dla nich serwisy prezentują się adekwatnie do możliwości, które oferują te telefony.

 

Więcej informacji:

mobilna.wp.pl

m.facet.wp.pl

m.ekstraklasa.wp.pl

m.f1.wp.pl

m.konflikty.wp.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy