Ebooki i eprasa na tablety. Duże zmiany w aplikacji mobilnej Nexto Reader 2.0 na Androida

Nexto, ponad rok po premierze pierwszej wersji aplikacji mobilnej, prezentuje kolejną odsłonę Nexto Readera 2.0, na system Android. Program przede wszystkim przeszedł mocny lifting designu, dodana została obsługa eprasy, możliwość wgrywania własnych pozycji do biblioteki i wiele innych funkcji.

Najnowsza wersja Nexto Reader na Androida to aplikacja z której nie tylko jestem dumny, ale także z przyjemnością sam korzystam i wierzę, że wszystkim przypadnie ona do gustu - zapewnia Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej Nexto.pl. ? Dodaliśmy możliwość wgrywania własnych ebooków, co powinno ucieszyć posiadaczy kolekcji literatury. Jednak największą zmianą jest możliwość dodania do konta karty kredytowej i kupowania pozycji zaledwie jednym kliknięciem! Nie ma prostszej i szybszej metody nabywania książek.

W kwestii wyglądu warto wspomnieć o zmianach, dzięki którym aplikacja jest w pełni dostosowana pod tablety i nie ma różnicy w jej działaniu w porównaniu do smartfonów. Natomiast wgrywanie własnych książek jest bardzo intuicyjne i nie sprawi nikomu trudności, a tytuły od razu są dostępne do użytku w bibliotece.

Opcja płatności jednym kliknięciem już od jakiegoś czasu funkcjonuje na naszej stronie internetowej i zbiera bardzo pochlebne opinie od użytkowników. Dlatego postanowiliśmy ją zaimplementować także do aplikacji mobilnej, dzięki czemu nie trzeba przechodzić przez wszystkie etapy składania zamówienia, a książka jest dostępna do czytania w przeciągu kilku sekund.

Najważniejsze zmiany w aplikacji to:

  • całkowicie nowy, intuicyjny wygląd aplikacji, dostosowany zarówno pod tablety, jak i smartfony,
  • wygodny układ półki lub listy publikacji w bibliotece,
  • obsługa e-prasy (wybrane tytuły ? oferta będzie systematycznie poszerzana),
  • nowy wygląd sklepu,
  • możliwość wgrywania własnych ebooków do aplikacji,
  • nowa intuicyjna wyszukiwarka,
  • optymalizacja czytnika ebooków dla Android 4.0,
  • dodanie możliwości płacenia kartą kredytową w aplikacji 1-kliknięciem.

Szczegółowy opis dotyczący zmian w aplikacji można znaleźć na naszym blogu oraz stronie aplikacji:

>> Opis zmian w aplikacji mobilnej Nexto Reader na Androida

>> Mobile.nexto.pl


 

O Nexto.pl

Nexto.pl jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży książek i prasy w wersji elektronicznej. Każdy z produktów znajdujących się na Nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniejszej dostępnej technologii oraz szybciej za pomocą błyskawicznych zakupów ?1 kliknięciem?.

Sklep Nexto.pl został wyróżniony miejscem w pierwszej dziesiątce najlepszych sklepów internetowych w Polsce w 2010 i 2011 roku w rankingu portalu Money.pl w kategorii "Kultura i rozrywka".

Nexto.pl dostarcza technologię oraz e-publikacje dla jednej z największych sieci komórkowych w Polsce - Plus. Firma współpracuje obecnie z ponad 120 wydawnictwami z Polski i zagranicy. Partnerami są również Wirtualna Polska, Samsung, ASUS. Głównym inwestorem jest fundusz inwestycyjny MCI Management. NetPress Digital, spółka zarządzająca sklepem Nexto.pl, znalazła się także w gronie najlepszych firm technologicznych w Europie w ramach konkursu RED HERRING 100.

Authors
Tags , , , ,

Related posts

Top