O tytuł Wynalazku roku zawalczy 6 projektów

Nowoczesne technologie i zrównoważony rozwój dominują wśród koncepcji nadesłanych przez młodych wynalazców, naukowców i studentów w ramach I edycji konkursu „Wynalazek roku”. Sześć najciekawszych projektów zostało zakwalifikowanych do finału i zostanie zaprezentowanych przed jury. Zwycięzcę poznamy 28 grudnia 2011!

Finałowe projekty to:

  • Trip-Trop.pl – portal internetowy łączący gry miejskie z aplikacjami na telefon komórkowy;
  • Helikoidalny filtr akustyczny do tłumienia hałasu w instalacjach kominowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
  • Od produktu odpadowego do żywności prozdrowotnej – pieczywo żytnie na zakwasie wzbogacone o suszone młóto pomidorowe;
  • Gra w czerwone – nietypowa gra przeznaczona dla przechodniów, uprzyjemniająca oczekiwanie na zielone światło;
  • Aplikacja Art4Europe – aplikacja na telefon komórkowy działająca w oparciu o technologię rozpoznawania zdjęć. Rozwiązanie umożliwia pobieranie informacji o dziełach sztuki;
  • Fibaro – system do zdalnego zarządzania instalacjami zamontowanymi w mieszkaniu (np. roletami) wykorzystujący bezprzewodową technologię Z-wave.

Autorzy prac, które zakwalifikowały się do finałowego etapu, przedstawią swoje projekty przed komisją konkursową 15 grudnia 2011. Każdy z finalistów otrzyma 5 minut na prezentację pomysłu. W gronie jury znajdą się przedstawiciele Politechniki Poznańskiej, firmy Komputronik – Partnera Konsorcjum Marki Poznań oraz Miasta Poznania.

Najciekawsza koncepcja zostanie uhonorowana tytułem „Wynalazek roku” oraz wyróżniona nagrodą finansową wartości 6 tys. złotych. Dodatkowo, autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę Komputronik.

Organizatorem konkursu „Wynalazek roku” jest Miasto Poznań. Projekt jest elementem programu edukacyjnego „Poznań know how workshops” i ma na celu wyróżnianie i promocję zdolnych twórców, ich unikatowych pomysłów i ambitnych przedsięwzięć biznesowych.

Poznań know how workshops, w ramach którego prowadzony jest konkurs, to cykl warsztatów i spotkań przedstawicieli nauki, kultury i sztuki realizowanych w Poznaniu na najwyższym, światowym poziomie. Zajęcia prowadzone przez branżowych ekspertów są okazją do poszerzania wiedzy i rozwijania posiadanych umiejętności. Projekt skierowany jest do osób z całej Polski. W jego ramach zorganizowano już szereg wydarzeń edukacyjnych i naukowych, m.in.: Międzynarodową Konferencję Allegro e-nnovation, Warsztaty Tańca Współczesnego – projekt Polskiego Teatru Tańca, Scenę Moliera – unikatowy w skali kraju projekt nauki języków przez teatr czy też Noc Naukowców – warsztaty naukowe.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin znajdują się pod adresem: www.workshops.poznan.pl. Opis wybranych projektów dostępny jest na stronie: http://www.workshops.poznan.pl/projekty.


Więcej informacji:

Biuro Promocji Miasta

Plac Kolegiacki 17

61-841 Poznań

tel.: 61 878 50 08

e-mail: [email protected]

 

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Authors

Related posts

Top