Wiadomości branżowe

Almodovar na crowdfunding

Fundacja Teatr Powidok zbiera fundusze na polskiej platformie crowdfundingowej wspolnyprojekt.pl na prapremierę komedii będącej hołdem dla filmów Pedro Almodovara. Artyści nie oglądając się na instytucje publiczne i zewnętrzne finansowanie starają się realizować swoje pomysły dla i przy udziale widzów. W zamian oferują bilety na przedstawienie. 28 maja w Centrum Sztuki
Teaser

Fundacja Teatr Powidok zbiera fundusze na polskiej platformie crowdfundingowej wspolnyprojekt.pl na prapremierę komedii będącej hołdem dla filmów Pedro Almodovara. Artyści nie oglądając się na instytucje publiczne i zewnętrzne finansowanie starają się realizować swoje pomysły dla i przy udziale widzów. W zamian oferują bilety na przedstawienie.

28 maja w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVEY w Krakowie będzie miała miejsce premiera komedii Pawła Zapendowskiego ?Jak z Almo??. Sztukę nagrodzoną na Festiwalu Komedii X Talia zaprezentują aktorzy z Teatru Kontrabanda, prowadzonego przez Annę Dzierża. Ich pasja, talent, poświęcenie, doświadczenie sceniczne i miłość do teatru nie wystarczą jednak do zrealizowania przedstawienia teatralnego z prawdziwego zdarzenia, które wymaga zaangażowania znacznych środków finansowych. By zrealizować swój cel aktorzy podjęli się nietypowego zadania. Poprzez Fundację Teatr Powidok, na polskiej platformie crowdfundingowej www.wspolnyprojekt.pl zbierają pieniądze na wystawienie nagrodzonej sztuki.

Wychodzimy z naszym przedstawieniem do ludzi, przełamując konwenanse i udowadniając, iż teatr jest także otwarty i przyjazny technologiom XXI wieku. Tak naprawdę siła tkwi w nas. Pragniemy udowodnić, że jak się chce, to naprawdę można w tym kraju wiele osiągnąć, dziś każdy z nas może stać się mecenasem sztuki a nie tylko biernym widzem, kupującym bilet. - mówi prezes fundacji Anna Dzierża, jednocześnie odtwórczyni głównej roli w przedstawieniu i założycielka Teatru Kontrabanda.

Paweł Zapendowski w komedii ?Jak z Almo?? wraca do swojego ulubionego europejskiego reżysera Pedro Almodóvara. Naśladuje jego styl i bawi się nim, odpowiadając na oczekiwanie widowni: stworzenia na scenie unikalnej atmosfery wyjętej z kultowych filmów i śledzenia zwyczajnie-niezwyczajnych historii ludzi ?z sąsiedztwa?. Jest to ?Almodovar nad Wisłą? - odnaleziony w prowincjonalnej, obciachowej Polsce klasy ?B? oraz w stolicy - atakowanej na co dzień przez ?słoiki?, drogiej, szykownej, zakochanej w sobie i uważającej się za pępek świata.

O czym opowiada ta komedia? O tym, że marząc o spełnieniu pragnień można wyjechać do stolicy, na zachód, rozwieść się, porzucić i odciąć od tego co było, lecz stać się to może bez jakiejkolwiek gwarancji, że problem nie powędruje za nami. Bożenka, główna postać spektaklu, z kobiety uwięzionej przez egoistycznego męża, zapędzonej do kuchni i dziecka, kreuje się na bohaterkę współczesności. Wyjazd do stolicy całkowicie odmienia jej życie i relacje z ludźmi. Przez jej Salon ? dedykowany kobiecej dominacji - przewijają się ulegli i dominujący, rządzeni i rządzący, zawodowcy i amatorzy - w poszukiwaniu własnego stylu i spełnienia. Porzucony Golo wędruje za Bożenką do stolicy, by po wielu przejściach mogła otworzyć się przed obojgiem druga szansa.

A to już wiesz?  Światowy rekord prędkości pojazdów ciężarowych pobity na oponach Goodyear

Oglądamy świat dobrze znany, wykreowany z przerysowaniem, przesadą i nie pozbawiony czułości dla przedstawianych postaci, jak w obrazach hiszpańskiego mistrza.

Obsada: Anna Dzierża, Karol Zapała, Aneta Stachyra, Ewa Trzewicarz, Aleksandra Kowalczyk, Filip Jurkowski, Wojciech Gałziński, Edward Gorzkowicz, Marzena Figiel, Marek Wolny, Justyna Kowalska, Katarzyna Niemiec
Stylizacja: Agnieszka Rokosa von Zehfelden i Szkoła Wizażu i Stylizacji ?Artystyczna Alternatywa?
Choreografia: Andrzej Gąsiorowski
Reżyseria: Paweł Zapendowski

Miejsce wystawiania spektaklu: Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie
2015-05-28 godz. 19.00 Oficjalna premiera komedii ?Jak z Almo??
2015-05-29 godz. 19.00 Spektakl popremierowy komedii ?Jak z Almo??
2015-05-30 godz. 19.00 Spektakl popremierowy komedii ?Jak z Almo??

Wesprzyj nas:
https://www.wspolnyprojekt.pl/pl/projekty/jak-z-almodovara

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/JakzAlmodovara?fref=ts


dostarczył infoWire.pl
Źródło Wspólnyprojekt.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy