Wiadomości branżowe

Wystartowała Liga Biegowa

Teaser

Dziś wystartował portal Liga Biegowa ? unikatowe narzędzie do rywalizacji dla biegaczy. Będzie on miejscem, w którym każdy pochwali się swoimi wynikami, porówna osiągnięcia z innymi zawodnikami i zobaczy, w jakim miejscu klasyfikacji się znajduje. Partnerem strategicznym portalu jest PZU Zdrowie.

Liga Biegowa to portal, jakiego brakowało w środowisku miłośników tego sportu. Umożliwia on tworzenie rankingów biegaczy, którzy startują w zawodach w całej Polsce, na wielu dystansach ? od pięciu kilometrów aż po maratony. Rankingi powstają w oparciu o czasy uzyskane w rzeczywistych zawodach. Są one odpowiednio przeliczane na punkty zbierane przez cały sezon startowy. Dzięki temu każdy, krótko- czy długodystansowiec, totalny amator czy doświadczony maratończyk może pochwalić się swoimi wynikami i zobaczyć, na jakiej pozycji w rankingu biegaczy się znajduje.

Liga Biegowa to świetny sposób popularyzacji biegania, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć ten projekt ? powiedział Piotr Glen, dyrektor ds. zaangażowań społecznych PZU. ? Uważam, że stanie się on impulsem do wzrostu zainteresowania bieganiem, a przede wszystkim do liczniejszego udziału zawodników w zorganizowanych biegach masowych. W ramach portalu powstanie Ranking Biegów PZU, w którym punktować będziemy udział w imprezach, w które jesteśmy zaangażowani. Na koniec sezonu najlepsi biegacze z naszego rankingu mogą spodziewać się atrakcyjnych nagród.

Lekarki z Gdańska, prawnicy z Krakowa

Rejestracja w portalu jest bezpłatna, a portal adresowany do wszystkich biegających. Dzięki licznym możliwościom filtrowania danych każdy użytkownik otrzyma dostęp do wielu rankingów. Możliwe jest stworzenie rankingu biegających lekarek z Gdańska czy trzydziestoletnich, biegających prawników z Krakowa. W efekcie użytkownik może sprawdzić nie tylko swoją pozycję w klasyfikacji ogólnej, ale także w zestawieniu pod względem płci, wieku, dystansu, liczby startów w sezonie, miejsca zamieszkania czy wykonywanego zawodu.

Atutem Ligi Biegowej jest także fakt, że pozwala ona nie tylko na indywidualny udział użytkowników, ale także na zabawę drużynową. Każdy może założyć własną drużynę i współzawodniczyć z innymi zespołami. Przy czym, członkowie drużyny zdobywają dla niej punkty biegając podczas zawodów w całej Polsce na różnych dystansach i nie muszą wszyscy razem brać udziału w tym samym biegu. Rywalizacja drużynowa umożliwia także stworzenie wewnętrznych, np. firmowych, lig biegaczy. Na koniec sezonu organizatorzy projektu wyłonią najlepszych użytkowników w poszczególnych kategoriach i obdarują ich atrakcyjnymi nagrodami.

Dodatkowe funkcjonalności portalu, które uatrakcyjnią jego użytkowanie, to duża liczba ciekawych porad, wskazówek trenerskich i dietetycznych oraz kalendarz imprez biegowych. Portal dostępny jest pod adresem: www.ligabiegowa.pl


dostarczył infoWire.pl
Źródło Grupa PZU. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy