Wiadomości branżowe

Wybrano najlepszego Portera

Zakończyła się VI edycja Pomorskiego Konkursu Piw Domowych imienia Sławomira Pahlke. Współorganizatorem konkursu od lat jest Browar Amber. Jest to jedyny w Polsce konkurs piw domowych, który posiada swojego patrona.

Piwa zgłoszone do konkursu oceniało czteroosobowe jury. Wśród sędziów znalazły się znane i cenione przez piwowarów nazwiska, takie jak: Maciej Chołdrych, Roman Kotlewski, Rafał Kowalczyk, oraz prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych Andrzej Sadownik. Przewodniczącą składu była Agnieszka Wołczaska-Prasolik, współorganizator konkursu.

Do konkursu zgłoszono10 Porterów. Wybór zwycięzcy nie był łatwy. ?Poziom wszystkich piw konkursu był bardzo wysoki. Jednakże zwycięzca jak zwykle jest tylko jeden - w tym przypadku wygrała Agnieszka Łopata - wielokrotna zwyciężczyni konkursów piwowarskich. Gratulacje dla Agnieszki - tym bardziej mi miło, że to kobieta? ? mówi przewodnicząca jury oraz współorganizator konkursu Agnieszka Wołczaska-Prasolik.

W konkursie jury postanowiło nie przyznawać nagród za zajęcie II i III miejsca, ale wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, drobne upominki od Browaru Amber oraz metryczki piw wzbogacone o profesjonalną analizę laboratoryjną.

Finał konkursu odbył się w salonie Domu Uphagena w Gdańsku. Piwa można było zgłaszać w kategorii - Porter Bałtycki do 20  blg - dolnej fermentacji. Przygotowaniem imprezy w nowej formule zajęła Agnieszka Wołczaska-Prasolik. W organizację włączyła się również Magdalena Pahlke, żona patrona konkursu oraz Browar Amber, z którym Sławomir Pahlke związany był w ostatnich latach życia.

 ?To dla nas zaszczyt, móc w tak Zacnym Gronie Wielbicieli Piwa, przypomnieć naszego Przyjaciela i Współpracownika Sławka Pahlke, entuzjastę produktów regionalnych o wyjątkowych zasługach dla rozwoju Piwowarstwa Regionalnego w Polsce? ? mówią pracownicy Browaru Amber.

Autor zwycięskiego piwa oprócz dyplomu otrzyma voucher na weekend w SPA dla dwóch osób, indywidualną wycieczkę po Browarze Amber oraz piwny pakiet niespodziankę. Fundatorem nagród jest Browar Amber. Za rok planowana jest kolejna edycja konkursu.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy