Park rozrywki połączy Grodzisk Mazowiecki i Abu Dhabi

Spółka Las Palm podsumowała ostatnie półrocze pracy nad projektem dotyczącym budowy pierwszego i największego polskiego parku rozrywki Adventure World Warsaw. Powołano Dyrektora Zarządzającego i Wykonawczego oraz Dyrektora Finansowego AWW. Na prace związane z tworzeniem parku spółka wydała już ponad 11 milionów euro. 15 grudnia na konferencji w Warszawie spółka ogłosiła także powstanie parku Adventure World Abu Dhabi, który zbudowany zostanie w oparciu o koncepcję tematyczną Adventure World Warsaw z uwzględnieniem lokalnej kultury i historii.

Przed rozpoczęciem budowy parku rozrywki Adventure World Warsaw spółka Las Palm kompletuje wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia. Pierwsze wyzwanie wiąże się zabezpieczonymi przez inwestora gruntami. - Dzięki ogromnemu zaangażowaniu burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego decyzji w sprawie odrolnienia gruntów spodziewamy się w lutym przyszłego roku ­ - powiedział Prezes Las Palm Peter Mulder podczas spotkania z dziennikarzami. Kwestia ta jest kluczowa dla uchwalenia, a następnie uprawomocnienia się miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Las Palm przewiduje, iż po zakończeniu tych formalności już w czerwcu uda się uzyskać pozwolenie na budowę, co oznacza rozpoczęcie prac ziemnych na terenie inwestycji w lipcu 2012 roku.

We wrześniu 2011 roku do zespołu realizującego projekt dołączył Steven Shaiken mianowany Dyrektorem Wykonawczym i Zarządzającym Adventure World Warsaw. Shaiken posiada ponad 40 letnie doświadczenie w branży rozrywki i rekreacji, zdobyte w największych międzynarodowych koncernach, takich jak Universal Parks and Resorts czy Royal Caribbean International oraz sieciach hotelarskich Starwood i Hilton. Jako Wiceprezes Universal Parks&Resorts w latach 1999-2005 odpowiadał za parki w Orlando i Japonii, łącznie generujące ponad miliard dolarów przychodów rocznie. Steven Shaiken pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego i  Wykonawczego Adventure World Warsaw i będzie odpowiadał m.in. za koordynowanie prac projektowych i produktowych, a także tworzenie kluczowych dla przyszłości parku struktur organizacyjnych, m.in. rekrutację dyrektorów do spraw produktu, zasobów ludzkich czy zarządzania przychodami. - Moje korzenie są w Polsce, moi pradziadkowie i dziadkowie urodzili się w Białymstoku, dlatego udział w tak ogromnym projekcie związanym z Polską uważam za wyjątkowy zaszczyt i niezwykle inspirujące wyzwanie zawodowe. Kiedy za dwa lata będziemy otwierać park, rozpoczniemy nowy rozdział w historii tego kraju – mówił  podczas konferencji Steven Shaiken.

Do zespołu Adventure World Warsaw dołączyła także wieloletnia Dyrektor PricewaterhouseCoopers w Dubaju Ewa Woroszył. Z dniem 12 grudnia została powołana na stanowisko Dyrektora Finansowego Adventure World Warsaw. Woroszył posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu audytów i systemu kontroli wewnętrznej dla największych koncernów medialnych oraz firm z sektora hotelarskiego i produktów powszechnego użytku w rejonie Bliskiego Wschodu. W PricewaterhouseCoopers przewodniczyła zespołowi pracującemu na rzecz kluczowych klientów będących także w fazie dynamicznego wzrostu, zajmując się w szczególności kwestiami  takimi, jak restrukturyzacje, fuzje, akwizycje, zbycia czy ocena ryzyka.

Podczas konferencji prasowej ogłoszono także powstanie parku Adventure World Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. – Park powstawać będzie równolegle do inwestycji w Polsce, ale Adventure World Warsaw zostanie otwarte jako pierwsze - powiedział Peter Jan Mulder. - Koncept rodzinnego parku, który stworzyliśmy wraz z partnerami – Jora Vision, AGS, Imtech, Vekoma – ma ogromny potencjał. W Abu Dhabi zostanie on uzupełniony o elementy lokalnej kultury i historii, tworząc niepowtarzalną kombinację, która przyciągać będzie miliony turystów rocznie i stworzy tysiące nowych miejsc pracy, dając impuls do dalszego rozwoju gospodarczego tego regionu – dodał. Adventure World Abu-Dhabi, podobnie jak park w Grodzisku, składać się będzie z pięciu wysp tematycznych z 25 atrakcjami, strefy rozrywki z kinami, restauracjami i pasażem handlowym, a także Aquaparku. Będzie to największy tematyczny rodzinny park rozrywki na Bliskim Wschodzie. – Jesteśmy teraz na etapie zabezpieczania gruntu o powierzchni około 80 hektarów. Po stronie Abu Dhabi spotykamy pełną determinację do przeprowadzenia inwestycji  - powiedział Mulder.  

Authors
Tags , , ,

Related posts

Top