Miłość Wiadomości branżowe

Wyścig przyszłych inżynierów już na półmetku

W szóstej edycja konkursu European Best Engineering Competition Poland 2012 biorą udział studenci z sześciu uczelni technicznych w Polsce. Już 24 kwietnia odbędzie się drugi etap rywalizacji. Przyszli inżynierowie zawalczą o przepustkę do Finału Ogólnoeuropejskiego, który odbędzie się w  Chorwacji. Dodatkowo wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich kolegom z technicznych uczelni firma 3M proponuje udział w  programie stażowym Optimized Operation (O2).

Warunkiem znalezienia się na półmetku polskiej edycji konkursu było zdobycie jak największej liczby punktów w teście kwalifikacyjnym, który weryfikował wiedzę techniczną, umiejętności logicznego myślenia oraz kreatywność. Czteroosobowe drużyny, które zakwalifikowały się w lokalnych finałach będą rywalizować w dwóch konkurencjach: Case Study oraz Team Design. Pierwsza, polega na stworzeniu planu działania dla przedstawionego problemu teoretycznego. Druga zaś wymaga skonstruowania urządzenia o określonej użyteczności. W poprzednich latach zawodnicy konstruowali już maszynę do wbijania gwoździ czy przenoszenia jajek. Zadanie, które otrzymają w tym roku objęte jest ścisłą tajemnicą, przy czym do dyspozycji będą mieć bardzo ograniczoną ilość materiałów. Na tym etapie liczy się przede wszystkim pomysłowość. Ogólnopolscy finaliści rywalizować będą ze sobą w maju w Krakowie, a zwycięzcy pojadą na europejski finał do Zagrzebia.

 - Konkurs inżynierski EBEC Poland, to świetna okazja, by sprawdzić w praktyce to, co niejednokrotnie tylko w teorii prezentowane jest na uczelni. Jako organizatorzy, cieszymy się z powstających maszyn i wypracowanych rozwiązań ale naszą największą satysfakcją jest świadomość, że dajemy studentom naszych uczelni okazję do rozwoju i rywalizacji w europejskim finale - mówi Piotr Drosdzol, jeden z koordynatorów European Best Engineering Competition Poland 2012r

W gronie tegorocznych sponsorów konkursu znalazła się firma 3M, która jest liderem w dziedzinie innowacyjnych technologii. Produkty oferowane przez 3M są efektem współpracy inżynierów - specjalistów z często bardzo odległych od siebie dziedzin, których łączy kreatywność i pasja. Uczestnicy i goście lokalnego finału we Wrocławiu będą mieli okazję zapoznać się z produktami 3M oraz wysłuchać wykładu przedstawiciela firmy, który odpowiada za innowacyjne technologie. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników konkursu oraz ich kolegów z uczelni będzie możliwość wzięcia udziału w programie Optimized Operation (O2), który daje przyszłym inżynierom możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie poprzez realizowanie konkretnych projektów pod okiem specjalistów z 3M.

Firma regularnie pojawia się na szczytach rankingów przeprowadzonych przez Antal International na "Najbardziej pożądanych pracodawców", ma na swoim koncie również tytuł jednej z najlepszych firm zatrudniających inżynierów według Banku Danych o Inżynierach. Konkurs European Best Engineering Competition Poland 2012, który promuje świetnie zapowiadających się przyszłych inżynierów jest zatem wyjątkowo bliski specyfice firmy.

- W 3M odrzucamy szablonowe rozwiązania, stawiamy na ciągły rozwój, wzajemne inspiracje bo tylko w ten sposób powstają innowacje, które zmieniają świat. Dlatego nieustannie poszukujemy młodych talentów. Mamy nadzieję, że młodzi, zdolni studenci poszerzą w przyszłości grono pracowników firmy 3M. Pasja i kreatywność to wartości, w które chętnie inwestujemy. Pracownicy zawsze byli, są i będą najcenniejszym kapitałem naszej firmy.mówi Przemysław Paździorek  Dyrektor ds. Projektów w 3M Poland.

W czerwcu ubiegłego roku firma 3M otworzyła dwie kolejne fabryki we Wrocławiu. Produkowane są tam wyroby na potrzeby przemysłu kosmicznego, lotniczego oraz motoryzacyjnego. Zatrudnienie  w nowych fabrykach znajdzie nawet 200 osób. Wśród ofert pracy znalazły się również te dla inżynierów, szczególnie tych z wykształceniem chemicznym i mechanicznym oraz dla inżynierów jakości.

- Wiele cech pożądanych u pracowników firmy takiej jak 3M pokrywa się z cechami, które posiadają uczestnicy konkursów technicznych takich jak European Best Engineering Competition. Z wielką uwagą śledzimy przebieg konkursu i przyglądamy się zdolnym studentom. Być może wśród nich są przyszli inżynierowie 3M. – dodaje Przemysław Paździorek.

 

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W ubiegłym roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biuro regionalne we Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010” przyznany jej przez Polski Klub Biznesu, „Business Superbrand 2010” oraz tytuł Perły Polskiej Gospodarki 2011.

Więcej informacji: www.3m.pl

 O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ich   #pracy