Wirtualna Polska przed Onetem! Złota WP.PL!

Grupa Wirtualna Polska-Orange numerem jeden w najważniejszych kategoriach tematycznych Megapanelu ? pierwsze miejsce dla ?Informacji i Publicystyki?, ?Sportu?, ?Stylu Życia?. Kolejny rekord w odsłonach mobilnych ? ponad 122 miliony! Najwyższe: łączny czas i czas na użytkownika. Wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za czerwiec 2012.

Wirtualna Polska zwycięzcą w kluczowych kategoriach tematycznych badania Megapanel PBI/Gemius*. Pierwsze miejsce pod względem liczby użytkowników zajęły ?Informacje i Publicystyka?, ?Sport?, ?Styl Życia?. Rekordowe statystyki odnotował ?Sport? WP.PL ? o 925 tysięcy użytkowników więcej, niż drugi w klasyfikacji, Onet.pl. Po raz kolejny Grupa Wirtualna Polska-Orange zdeklasowała też wszystkich rywali, jeśli chodzi o liczbę odsłon mobilnych ? ponad 122 miliony ? wyprzedziła Grupę Onet.pl o ponad 30 milionów i trzecią w kolejności, Grupę Gazeta.pl o 47 milionów odsłon.

Co istotne, WP.PL wygrała z konkurencyjnymi portalami internetowymi w kategoriach ?Kultura i rozrywka?, ?Motoryzacja? i ?Komunikacja?.

Numer 1 na rynku

Kluczowe kategorie tematyczne

?Informacje i publicystyka? z zasięgiem 36,24% prześcignęła Onet, Gazetę i czwartą w rankingu badania Megapanel, Grupę Polskapresse. Ta kategoria to także rekordzista, jeśli chodzi o odsłony mobilne (Grupa Wirtualna Polska-Orange ? 35 mln, Grupa Onet.pl ? 29 mln, Grupa Gazeta.pl ? niemal 26 mln).

Niekwestionowanym liderem jest ?Sport? Wirtualnej Polski, z liczbą użytkowników przekraczającą 6,6 miliona ? o prawie 925 tysięcy więcej, niż Onet i ponad 2 miliony więcej, niż plasująca się na trzecim miejscu Gazeta.pl. Ponadto kategoria ?Sport? odnotowała w czerwcu o 2,5 miliona użytkowników i 71 milionów odsłon więcej niż w maju.

? To nasz sukces i jesteśmy z niego dumni, przyznaję. Wynik cieszy szczególnie, bo osiągnęliśmy go w wyjątkowym dla sportu miesiącu, miesiącu wielkich szans, z Euro 2012 w tle. Jak się okazało, znakomicie odczytaliśmy potrzeby naszego użytkownika. Ciężko też pracowaliśmy jako redakcja, by ponad sześciu milionom internautów dostarczyć informacje na temat tej wielkiej imprezy i wspólnie przeżywać prawdziwe emocje. ? mówi Rafał Miernik, Kierownik Działu Sport w Wirtualnej Polsce ? Coraz więcej uwagi poświęcamy też obszarowi mobile. Tu także mamy się czym pochwalić. Sport odnotował blisko 20 milionów odsłon mobilnych, za nami znalazła się cała nasza konkurencja: i Onet, i Gazeta, i Interia ? dodaje.

Inna kategoria tematyczna portalu ? ?Styl Życia? ? to kolejny czerwcowy zwycięzca, z liczbą ponad 6,5 miliona użytkowników (zasięg: 33,48%). Za WP.PL uplasowały się Grupa O2.pl ? 5,6 RU (zasięg: 28,57%) i Grupa Onet.pl ? 5,5 miliona RU (zasięg: 28,19%).

Także ?Praca? Wirtualnej Polski zajmuje pierwsze miejsce pod względem zasięgu (10,48%); przed Grupą Pracuj (10,18%) i Grupą Gazeta.pl (6,96%).

Od lat WP.PL przewodzi zaś na rynku, jeśli chodzi o usługę poczta.wp.pl ? ?Serwisy pocztowe? ? zarówno w  liczbie użytkowników, odsłonach, jak i we wskaźniku ?czas?.

Odsłony mobilne

Wirtualna Polska od września ubiegłego roku jest liderem stawki, jeśli chodzi o odsłony mobilne.

? Czerwiec potwierdził, że doskonale sprawdza się przyjęta przez nas w tym obszarze strategia zapewniania użytkownikowi optymalnego dostępu do treści WP.PL; sukcesywne przenoszenie do obszaru mobilnego najważniejszych serwisów i usług oraz stały rozwój tych, które już udostępniliśmy przez telefony i tablety ? mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal Dla Komórek ? Ponad 122 miliony odsłon mobilnych oznacza jednocześnie, że systematycznie zwiększamy przewagę nad naszą konkurencją. Czarne konie WP.PL w czerwcu to sport, w tym specjalny serwis na Euro 2012 i informacje.

Za Wirtualną Polską uplasowali się: Grupa Onet.pl ? 90 milionów odsłon mobilnych, Grupa Gazeta.pl ? 75 milionów odsłon oraz Grupa Spolecznosci.pl ? ponad 41 milionów odsłon.

Czas

Grupa Wirtualna Polska-Orange zajmuje także pierwsze miejsce w czerwcowym Megapanelu jeśli chodzi o łączny czas spędzany przez użytkowników w portalu oraz średni czas na użytkownika.

Przed portalową konkurencją

Wirtualna Polska-Orange wyprzedza w czerwcu bezpośrednią konkurencję (Grupy: Onet, Interia, Gazeta, o2) pod względem zasięgu w kategoriach ?Kultura i rozrywka?, ?Motoryzacja? i ?Komunikacja?.

 

 

 

*Wyniki dla Grupy Wirtualna Polska-Orange. Dane za: badanie Megapanel PBI/Gemius, czerwiec 2012

 

Authors

Related posts

Top