Pełnometrażowe filmy na żądanie w urządzeniach mobilnych Samsung dzięki aplikacji Andrino Play

Od 11 września 2012 r. Samsung udostępnia użytkownikom swoich smartfonów, tabletów oraz Note?ów platformę filmową Andrino Play. Dzięki niej jako pierwsi na polskim rynku otrzymują możliwość oglądania online pełnometrażowych filmów w usłudze wideo na żądanie w urządzeniach mobilnych. Zarówno aplikacja, jak i korzystanie z zasobów filmoteki jest całkowicie bezpłatne i dostępne poprzez sieć telefonii komórkowej trzeciej generacji 3G oraz sieć WiFi.

Dostępna wyłącznie w smartfonach, tabletach oraz Note?ach Samsung aplikacja Andrino Play umożliwia oglądanie ponad 500 filmóww usłudzewideo na żądanie (VoD). W ofercie są  zarówno światowe hity, jak i nagradzane na festiwalach ambitne produkcje polskie i europejskie.

Filmoteka Andrino Play jest wzbogacana na bieżąco w filmowe nowości. Użytkownicy aplikacji mogą obejrzeć między innymi takie filmy, jak: Hellboy: Krew i żelazo, Królowa Śniegu, Krwawa uczta, 13 Dzielnica: ultimatum, Zatoka Delfinów czy Armagedon.

?Cieszymy się bardzo, że jako pierwsi w Polsce wprowadzamy na urządzeniach mobilnych usługę VoD z pełnometrażowymi filmami. Jako lider technologiczny chcemy, aby nasi użytkownicy mieli zawsze dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań. Dlatego też jako pierwsi, i jak na razie jedyni, mogą korzystać z Andrino Play? ? mówi Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

?To dla nas niezmiernie ważne, że w kolejnym etapie rozwoju Andrino Play współpracuje z globalnym liderem rynku jakim jest Samsung ? szczególnie, że wykorzystywana przez nas technologia powstała w Polsce. Jako pierwsi i jedyni oferujemy użytkownikom urządzeń mobilnych aplikacje z filmami VoD, dotychczas dostępną w stacjonarnym odtwarzaczu Andrino BOX SMART TV. Andrino to wolność osobista? ? mówi Tadeusz Synowiec, prezes Andrino S.A.

Zakładki w aplikacji są podzielone na kategorie tematyczne i gatunkowe: fabularne, seriale, dla dzieci, muzyczne, dokumentalne oraz rozrywkowe. Użytkownicy Andrino Play w urządzeniach mobilnych Samsung mogą w wygodny sposób wyszukiwać i sortować filmy, a także tworzyć własne listy ulubionych tytułów. Dzięki funkcji zapisu ostatniej sekwencji otrzymują możliwość łatwego powrotu do momentu, w którym przerwali oglądanie filmu.

Aplikacja Andrino Play jest dostępna w urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android 2.3 i w wersjach wyższych. Niebawem Samsung udostępni również platformę Andrino Play użytkownikom telewizorów Smart TV, a następnie na telefonach wykorzystujących system operacyjny Bada OS. Oglądanie filmów jest możliwe poprzez sieć telefonii komórkowej trzeciej generacji 3G oraz sieć WiFi.

Aplikację Andrino Play można bezpłatnie pobrać od 11 września 2012 r. z Samsung Apps.

 

Samsung Electronics Co., Ltd. - informacje

Samsung Electronics Co., Ltd. to globalny lider w dziedzinie półprzewodników, telekomunikacji, mediów cyfrowych oraz konwergencji cyfrowej. W 2011 roku firma odnotowała łączną sprzedaż w wysokości 143,1 mld dolarów. Samsung zatrudnia około 206 000 osób w 197 biurach zlokalizowanych w 72 krajach i składa się z dwóch oddzielnych organizacji, które koordynują pracę dziewięciu działających niezależnie jednostek biznesowych: Digital Media & Communications (Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging) oraz Device Solutions (Memory, System LSI oraz LCD). Uznawany za jednego z liderów branży na podstawie szeregu kryteriów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych, Samsung Electronics został najwyżej notowaną firmą technologiczną w zestawieniu 2011 Dow Jones Sustainability Index. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.samsung.com.

 

Andrino - informacje

Andrino S.A. jest właścicielem i operatorem Cyfrowej Platformy Multimedialnej Andrino udostępniającej filmy w systemie wideo na żądanie, gry i inne aplikacje oparte na systemie Android (Andrino Play) oraz telewizję, Internet czy dostęp do serwisów społecznościowych, zarówno przez własny multimedialny odtwarzacz Andrino BOX SMART TV, jak i przez urządzenia mobilne czy telewizory.

Andrino BOX SMART TV to multimedialny odtwarzacz tworzący centrum rozrywki typu plug & play ? podłącz i pracuj. Udostępnia i zarządza kanałami telewizji naziemnej i cyfrowej, platformą filmową w usłudze VoD i rozbudowaną bazą gier, muzyki oraz e-booków (Andrino Play). Umożliwia przeglądanie zasobów internetu ? w tym również portali społecznościowych, poczty e-mail. Intuicyjne poruszanie się po menu urządzenia umożliwia nowatorski pilot z klawiaturą qwerty. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.andrino.pl.

Authors
Tags , ,

Related posts

Top