Poznań gości największą imprezę hippiczną w Europie Środkowo-Wschodniej

Weekend 8-11 grudnia, jest dla miłośników koni, szczególnie ważną datą. Wszystko za sprawą, odbywającej się w tym czasie w Poznaniu, największej w naszej częsci Europy imprezy hippicznej – Cavaliady. Wydarzenie odbędzie się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Cavaliada to impreza cykliczna zrzeszająca miłośników wszystkiego, co związane jest z końmi. Jej skalę dobrze obrazuje fakt, że odbywa się ona, w aż czterech pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tegorocznych zawodach do rywalizacji staną zawodnicy z 21 krajów, w tym z tak egzotycznych zakątków jak: Brazylia, Japonia czy Kirgistan. Do Poznania przyjedzie też około 300 koni biorących udział w konkursowej rywalizacji i pokazach. Główny parcours będzie miejscem codziennych zmagań jeźdźców i od godzin porannych do wieczora. Każdy z czterech dni dostarczy zarówno uczestnikom jak i widzom innego rodzaju emocji. Program zawodów jest niezwykle bogaty, a na szczególną uwagę zasługują: piątkowy konkurs Dużej Rundy zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej stanowiący jednocześnie eliminacje do Halowego Pucharu Polski oraz konkurs Potęga Skoku. Ponadto  konkurs szybkości „Speed and music”, w którym obok zawodników i ich koni w sobotni wieczór kibiców bawić będzie czeski DJ Ludvik Joundurek. Zwieńczeniem sportowych emocji będzie niedzielny konkurs Grand Prix Poznania, w którym zawodnicy poza wysokimi nagrodami finansowymi walczyć będą o punkty w ramach Pucharu Świata.

Naszą imprezę kierujemy do wszystkich: do tych którzy z jeździectwem są już związani, ale też do tych którzy chcą je dopiero poznać. Oczywiście Cavaliada ma też specjalne atrakcje dla rodzin z dziećmi – cały pawilon ósmy jest pełen atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo, między konkursami, odbędą się liczne pokazy na ringu głównym w pawilonie piątym oraz na ringu w pawilonie 6A. Uzupełnieniem części sportowej jest ekspozycja targowa – Targi Sprzętu Jeździeckiego oraz Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych – w sam raz na świąteczne zakupy. Przewidujemy udział ponad 100 zawodników z 21 krajów – mówi Ewa Rutkowska, odpowiedzialna za promocję Cavaliady.

Co prawda najwięcej emocji wyzwoli sportowa rywalizacja jeźdźców i ich wierzchowców, ale Cavaliada to nie tylko zawody, gdyż składa się ona z trzech równolegle trwających części, wydzielonych tematycznie:

  • Cavaliada Targi – w tej części można będzie obejrzeć, jak również kupić wszystko, co związane jest z końmi i uprawianiem jeździectwa – między innymi: sprzęt, odzież, wyposażenie stajni czy pasze i suplementy dla koni.
  • Cavaliada Sport – cykl zawodów jeździeckich, którego pulą jest 440 tys. zł. Jednym z najważniejszych wydarzeń tej części są, wspomniane już, międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody – Grand Prix Poznania – dla zawodników z naszego regionu będzie to zarazem kwalifikacją do finału Pucharu Świata.
  • Cavaliada Show – ta część jest dopełnieniem ekspozycji targów oraz zawodów konnych. Składają się na nią widowiskowe pokazy, konkursy, występy specjalnych gości oraz strefa z atrakcjami przeznaczonymi dla dzieci - KIDS ZONE.

Impreza odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonach 5, 6, 6A, 8. Cavaliadę zwiedzać można od 8.00 do 22.00 (piątek i sobota) oraz od 8.00 do 20.00 (niedziela). Koszt jednodniowej wejściówki  do części „Tragi” i „Show” to 7 zł , a do wszystkich części targów („Targi”, „Show”, „Sport”) waha się od 20 do 40 złotych w zależności od dnia. Za wejściówkę dla dziecka zapłacimy 4 zł, a trzydniowy karnet kosztuje 70 zł.

 

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, [email protected]

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Authors

Related posts

Top