Miłość Wiadomości branżowe

Mistrzostwa Polski Masters – już w ten weekend w Poznaniu

W najbliższy weekend mistrzynie oraz mistrzowie stylu motylkowego, grzbietowego i klasycznego zmierzą się ze sobą w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski – Masters. Zawody rozegrają się w otwartych miesiąc temu w Poznaniu Termach Maltańskich – największym w tej części Europy takim obiekcie sportowym, wyposażonym w 10 torów o długości 50 metrów.

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu to niezwykłe wydarzenie, a tym co je wyróżnia jest sportowo-rodzinna atmosfera. Nigdy nie brakuje emocji, a wynik jest często sprawą drugorzędną. Dzieje się tak za sprawą walecznych uczestników, którzy przyjeżdżają indywidualnie lub reprezentując kluby z całej Polski i innych krajów europejskich.

- Będzie to pierwsza impreza rangi Mistrzostw Polski na nowym obiekcie, jakim są Termy Maltańskie. Ponadto zawody Masters to impreza sportowo-rekreacyjna, w której duży nacisk kładzie się na atmosferę. Udział w zawodach to doskonała okazja dla uczestników, by spędzić czas  z przyjaciółmi, znajomymi. Dla wielu to także po prostu miła zabawa, połączona z elementami rywalizacji. Duży nacisk kładziemy także na integrację z osobami niepełnosprawnymi, które również startują w zawodachmówi Anna Spychała z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Podobnie będzie podczas nadchodzącej edycji, która po dwóch latach przerwy odbędzie się ponownie w Poznaniu. Tegoroczna liczba zgłoszonych uczestników przekroczyła wstępne szacunki organizatorów.

- Początkowo zakładaliśmy, że zgłosi się około 450 zawodników, ale ostatecznie mamy ich 534 mówi Anna Spychała rejestracja na zawody jest już zamknięta. Zgłoszenia nadchodziły od sportowców z Niemiec, Ukrainy, Rosji i Litwy, ale przeważająca liczba zawodników jest z Polski.

Prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 20 lat. W ciągu trzech dni turnieju, uczestnicy zmierzą się w 4 blokach i 13 kategoriach wiekowych. Pierwszego dnia odbędzie się wyścig stylem dowolnym na 800 m, 1500 m i 4 x 50 m, oraz 100 m stylem zmiennym. Dzień później sportowcy zmierzą się na 100 m, 200 m i 400 m stylem dowolnym; 50 m i 200 m stylem klasycznym; 100 m i 200 m stylem motylkowym; 50 i 200 stylem grzbietowym; 4 x 50 m i 200 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem dowolnym dla kategorii osób niepełnosprawnych. Ostatniego dnia zawodów pływacy wystartują na dystansie 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym. Zawody przeprowadzone zostaną seriami na czas. Oblicza się, że łączny czas wszystkich serii wynieść może nawet 22 godziny.

- Wiadomo, że na każdej imprezie ważnym elementem jest doping publiczności. Również u nas taki doping z całą pewnością pomoże pobijać zawodnikom kolejne rekordy i swoje „życiówki”,  dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na trybuny Term Maltańskich w weekenddodaje Anna Spychała.

Podczas turnieju zaplanowano wyścig VIP-ów, z udziałem Prezydenta miasta, Ryszarda Grobelnego, przedstawicieli urzędu miasta oraz mediów. W ramach zawodów obejrzeć będzie można zmagania tegorocznych Medalistów Mistrzostw Europy, które odbyły się w Jałcie. Będą to między innymi: Magdalena Bolewska, Rafał Skośkiewicz, Stanisław Wielebski i Bogdan Ciundziewicki. Uczestnikom, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca, wręczone zostaną medale i dyplomy pamiątkowe.

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, [email protected]

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Similar Posts