Miłość Wiadomości branżowe

Mistrzostwa Polski Masters – już w ten weekend w Poznaniu

W najbliższy weekend mistrzynie oraz mistrzowie stylu motylkowego, grzbietowego i klasycznego zmierzą się ze sobą w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski – Masters. Zawody rozegrają się w otwartych miesiąc temu w Poznaniu Termach

W najbliższy weekend mistrzynie oraz mistrzowie stylu motylkowego, grzbietowego i klasycznego zmierzą się ze sobą w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski – Masters. Zawody rozegrają się w otwartych miesiąc temu w Poznaniu Termach Maltańskich – największym w tej części Europy takim obiekcie sportowym, wyposażonym w 10 torów o długości 50 metrów.

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu to niezwykłe wydarzenie, a tym co je wyróżnia jest sportowo-rodzinna atmosfera. Nigdy nie brakuje emocji, a wynik jest często sprawą drugorzędną. Dzieje się tak za sprawą walecznych uczestników, którzy przyjeżdżają indywidualnie lub reprezentując kluby z całej Polski i innych krajów europejskich.

- Będzie to pierwsza impreza rangi Mistrzostw Polski na nowym obiekcie, jakim są Termy Maltańskie. Ponadto zawody Masters to impreza sportowo-rekreacyjna, w której duży nacisk kładzie się na atmosferę. Udział w zawodach to doskonała okazja dla uczestników, by spędzić czas  z przyjaciółmi, znajomymi. Dla wielu to także po prostu miła zabawa, połączona z elementami rywalizacji. Duży nacisk kładziemy także na integrację z osobami niepełnosprawnymi, które również startują w zawodachmówi Anna Spychała z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Podobnie będzie podczas nadchodzącej edycji, która po dwóch latach przerwy odbędzie się ponownie w Poznaniu. Tegoroczna liczba zgłoszonych uczestników przekroczyła wstępne szacunki organizatorów.

- Początkowo zakładaliśmy, że zgłosi się około 450 zawodników, ale ostatecznie mamy ich 534 mówi Anna Spychała rejestracja na zawody jest już zamknięta. Zgłoszenia nadchodziły od sportowców z Niemiec, Ukrainy, Rosji i Litwy, ale przeważająca liczba zawodników jest z Polski.

Prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 20 lat. W ciągu trzech dni turnieju, uczestnicy zmierzą się w 4 blokach i 13 kategoriach wiekowych. Pierwszego dnia odbędzie się wyścig stylem dowolnym na 800 m, 1500 m i 4 x 50 m, oraz 100 m stylem zmiennym. Dzień później sportowcy zmierzą się na 100 m, 200 m i 400 m stylem dowolnym; 50 m i 200 m stylem klasycznym; 100 m i 200 m stylem motylkowym; 50 i 200 stylem grzbietowym; 4 x 50 m i 200 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem dowolnym dla kategorii osób niepełnosprawnych. Ostatniego dnia zawodów pływacy wystartują na dystansie 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym i 400 m stylem zmiennym. Zawody przeprowadzone zostaną seriami na czas. Oblicza się, że łączny czas wszystkich serii wynieść może nawet 22 godziny.

- Wiadomo, że na każdej imprezie ważnym elementem jest doping publiczności. Również u nas taki doping z całą pewnością pomoże pobijać zawodnikom kolejne rekordy i swoje „życiówki”,  dlatego zapraszamy wszystkich chętnych na trybuny Term Maltańskich w weekenddodaje Anna Spychała.

A to już wiesz?  Nibylandia poleca ?mądre? prezenty

Podczas turnieju zaplanowano wyścig VIP-ów, z udziałem Prezydenta miasta, Ryszarda Grobelnego, przedstawicieli urzędu miasta oraz mediów. W ramach zawodów obejrzeć będzie można zmagania tegorocznych Medalistów Mistrzostw Europy, które odbyły się w Jałcie. Będą to między innymi: Magdalena Bolewska, Rafał Skośkiewicz, Stanisław Wielebski i Bogdan Ciundziewicki. Uczestnikom, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca, wręczone zostaną medale i dyplomy pamiątkowe.

Biuro Promocji Miasta Poznania chętnie pomoże w uzyskaniu akredytacji.

Osoby zainteresowane przyjazdem na wydarzenie na zaproszenie Miasta, prosimy o kontakt z Magdaleną Bilską, [email protected]

***

Poznań to miasto z tysiącletnią tradycją, gdzie z sukcesem realizowane są nawet najbardziej ambitne projekty. To miejsce oferujące idealne warunki na spełnienie zawodowych ambicji, przy bogatej ofercie spędzania wolnego czasu.

City of Work and City of Play.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy