Jeśli nie Football, to co?

Piłkarskie szaleństwo zalało Polskę. Futbol stał się sportem numer jeden w naszym kraju. Tylko co zrobić, kiedy bieganie za piłką nas nie fascynuje? Porównywarka cen Nokaut.pl proponuje zajęcia pozwalające oderwać się od krzyków kibiców i narodowego poruszenia. Sporty i hobby dalekie od stadionowych zmagań.


Niewątpliwie Euro 2012 jest najważniejszym wydarzeniem tego roku w naszym kraju - tłumaczy Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut SA, właściciela internetowej porównywarki cen Nokaut.pl. - Nie można jednak zapominać, że ogromna grupa Polaków nie interesuje się w najmniejszym stopniu piłką nożną.

Dlatego też Nokaut.pl przygotował mały przewodnik dla chcących uciec od futbolowego szaleństwa. Co robić, gdy wszyscy w koło rozmawiają o wynikach meczów? Oto kilka pomysłów.


Na sportowo


Fakt, że nie pociąga nas piłka nożna nie oznacza, iż musimy rezygnować ze sportu. Najprostszym rozwiązaniem jest jazda rowerem czy bieganie. Oba zajęcia nie wymagają skomplikowanego czy drogiego sprzętu. Wystarczy chcieć. Oczywiście tani rower czy odzież biegową możemy kupić w najbliższym markecie. Warto jednak poświęcić chwilę i poszukać sprzętu markowego, który nie musi być drogi.


Najprostsze modele rowerów uznanych na świecie marek można znaleźć w porównywarce Nokaut.pl za niewiele ponad 700 złotych. Ciekawostką jest natomiast gratka dla miłośników PRL - nowiutkie rower Jubilat czy Wigry. Kosztują około 350-400 złotych, a ich widok przywołuje wspomnienia z dzieciństwa.


Jeżeli przyjdzie nam do głowy rowerowe ekstremum warto zastanowić się nad zakupem? monocykla. Choć ma tylko jedno koło i brakuje mu kierownicy nie jest wybrakowany. A kosztuje około 400 złotych. Gdy już oponujemy jazdę takim pojazdem wzbudzimy zainteresowanie całej okolicy.


Jeżeli interesują nas naprawdę oryginalne sporty z pewnością uwagę przyciągnie gra w boules, czyli bule. Zajęcie popularne we Francji na pozór wydaje się nudne. Jednak już po pierwszej rozgrywce okazuje się, iż może budzić wiele emocji. Proste, ale eleganckie zestawy kul kosztują kilkadziesiąt złotych. Pozwalają na prowadzenie wielogodzinnych rozgrywek w kilka osób. A co najważniejsze - grać może każdy i wszędzie. Przed domem, blokiem, na działce czy na plaży.


Mniej sportową rozrywką może okazać się cymbergaj. Ale tylko na pozór. Gra, która opanowała nadmorskie kurorty naszego kraju wymaga połączenia koordynacji ruchowej i sprytu. Prosty stół do minicymbergaja kosztuje około 100 złotych. Pełnowymiarowy stół do tej gry to już wydatek około 1000 złotych. Jedną rozgrywkę prowadzić mogą dwie osoby. Niemniej rodzinne czy sąsiedzkie mistrzostwa mogą sprawić wiele radości uczestnikom.


Wśród ciekawych ofert w porównywarce Nokaut.pl znajdziemy również stoły do gier karcianych rodem z kasyna. Koszt takiego stołu to już ponad 2 tysiące złotych. Jest to zdecydowanie sport dla koneserów. Podobnie jak wszelkie odmiany "bilarda". Tu koszt stołu jest mniejszy. Najtańsze oferty zaczynają się od 1200 złotych.


Precyzyjnie kalkulując


Wymieniane powyżej sporty budzą emocje i ekspresję wśród grających oraz kibiców. A co dla osób ceniących sobie spokój i bardziej stonowane emocje? Wystarczy jeden rzut oka na kategorię Sport i Hobby w porównywarce cen Nokaut.pl. Gry planszowe, począwszy od królewskich szachów, przez kości, a na grach karcianych skończywszy. Te gry to evergreeny rozrywki intelektualnej. Wystarczy komplet szachów czy warcabów za kilkanaście złotych, by spędzić godziny na wciągającej rozgrywce.


Równie wymagające skupienia i kalkulowania jest łucznictwo. Co prawda wymaga ogromnej cierpliwości, ale daje ogromną radość z wyników. Już prosty zestaw łuczniczy za kilkaset złotych pozwoli szlifować swoje umiejętności na strzelnicy. Strzelania na działce nie polecamy z wiadomych powodów.


Wyjątkowej cierpliwości wymaga również wędkarstwo. Jednakże, według miłośników tego sportu nie ma nic bardziej odprężającego niż czas spędzony nad wodą. Swoją przygodę z rybami zaczynamy za kilkadziesiąt złotych. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeżeli już złapiemy bakcyla, kompletowanie dodatkowego sprzętu będzie samą przyjemnością. Ponieważ zakupy możemy rozłożyć w czasie, koszty nas nie przerażą, a duma z kolejnych złowionych okazów będzie bezcenna. Poza tym, będąc na rybach mamy spore szanse, że nie dobiegną nas hałasy kibiców oglądających kolejny mecz.


A jeżeli mowa o rybach, to warto zajrzeć do kategorii Sporty wodne. Polska słynie z pięknych jezior i rzek. Warto pokusić się o eksplorowanie ich kajakiem czy pontonem. Zwłaszcza, gdy możemy uniknąć tłoku nawet na najpopularniejszych akwenach - przecież cała Polska kibicuje piłkarzom. I tu niespodzianka, sprzęt do pływania możemy kupić już za kilkaset złotych. Nie wydaje się to wygórowaną ceną za ponton czy kajak, który może nam służyć przez wiele lat. Teraz pozostaje zakup dobrego przewodnika i mapy. Tak wyekwipowani możemy spokojnie uciec od piłkarskiego zgiełku.


Oferta Nokaut.pl jest naprawdę szeroka - tłumaczy Fabian Adaszewski z Nokaut.pl. - Warto poświęcić odrobinę czasu, by znaleźć tę atrakcyjną, która spełni nasze oczekiwania i pozwoli spędzić wolny czas aktywnie. A przy okazji oderwać się od wszechobecnej piłki nożnej. - kończy.

Authors
Tags , , , ,

Related posts

Top