Miłość Wiadomości branżowe

HP we współpracy z Universal Music Group uruchamia platformę HP Connected Music

Warszawa, 12 listopada 2012 r. ? HP poinformowało o szczegółach współpracy z Universal Music Group, światowym liderem branży muzycznej. Partnerstwo, polegające na stworzeniu unikalnej platformy HP Connected Music, oferującej wyjątkowe treści muzyczne i nagrody obejmuje obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki1.  Z tej właśnie okazji 9 listopada HP zorganizowało w Warszawie ekskluzywny, zamknięty koncert brytyjskiego duetu Hurts, tylko dla fanów i gości specjalnych HP. Kilka dni wcześniej w Paryżu goście HP z całej Europy mogli obejrzeć prywatny występ zespołu No Doubt.

 

Platforma HP Connected Music jest dostępna na wszystkich nowych komputerach stacjonarnych  i notebookach HP z systemem Microsoft? Windows? 8, przeznaczonych dla klientów indywidualnych w regionie EMEA1.

 

Paryski koncert No Doubt i warszawski koncert duetu Hurts, to pierwsze wydarzenia z cyklu prywatnych imprez zaplanowanych przez HP we współpracy z artystami Universal Music w Europie. Platforma HP Connected Music na komputerach HP z systemem Windows 8 przeznaczonym dla klientów indywidualnych umożliwi użytkownikom dostęp do wyjątkowej zawartości ?tylko dla VIP-ów? i da szansę na udział w imprezach ulubionych artystów, zaplanowanych na przyszły rok2.

 

Nowe podejście do muzyki

 

Podstawą nowej oferty muzycznej komputerów HP dla klientów indywidualnych będzie unikalna zawartość oraz dostęp do wyjątkowo obszernego katalogu artystów Universal Music Group z całego świata. Użytkownicy będą mieli dostęp do pakietów HP Music Rewards Package3 w starterze HP Connected Music, zainstalowanym na komputerach HP z systemem Windows 8 dla klientów indywidualnych. Dostęp ten będzie obejmował:

 • HP Private Events: dostęp do unikalnych imprez - ekskluzywnych koncertów
  w wykonaniu artystów Universal Music Group.
 • Music Experiences: szansa wygrania nagród niedostępnych w żaden inny sposób, takich jak możliwość spotkania się z zespołem, wizyty w studiu nagrań lub kolacja z popularnymi wykonawcami.
 • VIP Pack Trips: ekskluzywne spotkania z artystami przeznaczone dla VIP-ów, wraz z pokryciem kosztów podróży i zakwaterowania.

 

Użytkownicy nowych komputerów HP z systemem Windows 8 dla klientów indywidualnych będą również mieć dostęp do wyjątkowych usług HP Connected Music, w tym transmisji strumieniowej (stream) z bezpłatnym przez 90 dni4 dostępem do pełnego katalogu Universal Music Group, który jest największym katalogiem w branży. Natomiast użytkownicy nowych komputerów HP Spectre i HP Envy z Windows 8 otrzymają możliwość pobrania 10 bezpłatnych utworów mp3 miesięcznie przez 90 dni5,6.

 

?Klienci pragną mieć dostęp do doskonałej rozrywki na swoich urządzeniach. HP wie, że komputery stały się obecnie sercem przemysłu rozrywkowego, pozwalając użytkownikom tworzyć, odtwarzać i udostępniać innym ulubioną zawartość? ? powiedział Eric Cador, Wiceprezes i Dyrektor Generalny w dziale Printing and Personal Systems Group HP w regionie EMEA. ?Dzięki współpracy z Universal Music możemy wykorzystać nasze innowacyjne systemy hybrydowe (notebooki i komputery stacjonarne) z Windows 8, aby zapewnić klientom jedyne w swoim rodzaju możliwości słuchania  muzyki i dostęp do najpopularniejszych wykonawców na świecie?.

 

?Ta innowacyjna współpraca zapewni nowym grupom odbiorców doskonały komfort korzystania z naszej oferty. Dzięki technologii HP mamy nadzieję nawiązać kontakt z fanami muzyki zarówno z rynków wysoko rozwiniętych, jak i nowych obszarów, na których legalne, cyfrowe usługi muzyczne nie były dotąd dostępne? ? dodał Olivier Robert-Murphy, globalny szef działu ds. nowej działalności gospodarczej w Universal Music Group.

Siła dotyku. HP gotowe na Windows 8.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Warszawie, firma HP zaprezentowała 4 nowe modele notebooków dotykowych oraz 1 komputer typu all-in-one. Są one w pełni przystosowane do nowego interfejsu Windows 8:

 • HP Envy x2
 • HP SpectreXT Touchsmart
 • HP Envy 4 Touchsmart
 • HP Envy 23 Touchsmart

 

HP ENVY x2 rozwiązuje dylemat ?Czy zabrać ze sobą notebook czy tablet??. Użytkownik ma do dyspozycji wydajność notebooka i swobodę, jaką daje tablet, a wszystko to w jednym lekkim
i uniwersalnym urządzeniu.

HP ENVY x2, z eleganckim aluminiowym wykończeniem i nowatorskim zawiasem wyposażonym w magnesy, waży 1,4 kg a po odłączeniu podstawy, waży zaledwie 0,71 kg. Oferuje także Beats AudioTM - najlepszy system dźwięku dostępny na komputerach PC. Użytkownicy HP ENVY x2 mogą łatwo komunikować się z komputerem przez zoptymalizowany interfejs dotykowy Windows 8 dostępny na błyskawicznie reagującym ekranie HD) o przekątnej 29,4 cm (11,6?). Bardzo szeroki kąt widzenia i panel In-Plane Switching (IPS) o jasności 400 nitów zapewniają wspaniałe wrażenia wizualne we wnętrzach i na otwartym powietrzu. Kamera internetowa HD z przodu i aparat fotograficzny 8 megapikseli z tyłu, umożliwiają rejestrację wysokiej jakości zdjęć i nagrań wideo.

Za pomocą technologii zbliżeniowej (NFC) użytkownicy mają możliwość udostępniania zdjęć, kontaktów i adresów internetowych w prosty i szybki sposób.

 

HP SpectreXT TouchSmart z dotykowym ekranem Radiance Full HD o przekątnej 39,6 cm (15,6?) z technologią IPS zapewnia wysoką wydajność i umożliwia wyjście poza dotychczasowe ograniczenia jak mysz i klawiatura.

Opisywany notebook o grubości zaledwie 17,9 mm i wadze 2,16 kg(1) wyróżnia się wyrafinowaną, metalową obudową ze szklanym ekranem, przyjemną w dotyku podstawą zapewniającą komfort i ułatwiającą trzymanie w dłoni, szklany touchpad i głośnikami z doskonałej jakości dźwiękiem Beats Audio.

Ultrabook HP SpectreXT TouchSmart to pierwszy notebook HP z technologią Intel? ThunderboltTM(4), która umożliwia bardzo szybkie przesyłanie muzyki, filmów i danych do urządzeń zewnętrznych. Technologia HP USB Boost pozwala ładować urządzenia przez porty USB bez względu na to, czy ultrabook jest włączony, czy wyłączony.

Notebook ten jest także wyposażony w ekskluzywne innowacje HP, takie jak efektywna technologia chłodzenia HP CoolSense, zaawansowany HP Imagepad, który umożliwia precyzyjną nawigację za pomocą gestów, oraz kamera internetowa HP TrueVision HD i aplikacje, w tym HP Connected Photo(3).

 

Ultrabook HP ENVY TouchSmart 4 w atrakcyjnej, metalowej obudowie jest wyposażony
 w ekran dotykowy HD(2) o przekątnej 35,5 cm (14?). Ma grubość 23 mm i waży 2,16 kg.Jego dodatkowe zalety to podświetlana klawiatura, czas pracy akumulatora sięgający 8 godzin oraz subwoofer z dźwiękiem Beats Audio, który umila użytkownikowi czas w ciągu dnia.

Model HP ENVY TouchSmart 4 oferuje wysoką wydajność dzięki najnowszym procesorom Intela, napędom SSD oraz tym samym technologiom, które są dostępne w ultrabooku HP SpectreXT TouchSmart. Jest także wyposażony w innowacyjne technologie HP, takie jak HP CoolSense, HP Imagepad, HP ProtectSmart, HP TrueVision HD Webcam i HP Connected Photo(3).

 

Nowy model all-in-one HP ENVY 23 Touchsmart, przeznaczony do pracy z systemem operacyjnym Microsoft? Windows? 8, zapewnia znakomitą wydajność i jest w stanie rozpoznać aż do 10 palców na ekranie, co pozwala nim precyzyjniej sterować.

ENVY 23 ma ekran HD o przekątnej 58,4 cm (23?) i jest wyposażony w najnowsze procesory Intel, opcjonalną technologię ExpressCache, dyski SSD oraz do 3 terabajtów pamięci masowej na zdjęcia, materiały wideo i muzykę. Opcja ExpressCache SSD zauważalnie przyspiesza uruchamianie komputera i aplikacji.

ENVY 23 jest standardowo wyposażony w technologię Beats AudioTM oraz innowacyjne rozwiązania HP, takie jak kamera internetowa HP HD TrueVision i program HP Connected Photo.

 

Dostępność w Polsce

Platforma HP Connected Music jest już dostępna we wszystkich nowych komputerach HP z systemem Microsoft Windows 8 przeznaczonych dla klientów indywidualnych, w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). 

 • HP ENVY x2 będzie dostępny pod koniec tego roku. Cena najtańszej wersji będzie wynosić 3699 PLN.
 • Ultrabook HP SpectreXT TouchSmart będzie dostępny w grudniu. Cena najtańszej wersji będzie wynosić 5499 PLN.
 • Ultrabook HP ENVY TouchSmart 4 jest już dostępny w sprzedaży. Cena najtańszej wersji wynosi 3699 PLN.
 • HP ENVY 23 TouchSmart jest już dostępny w sprzedaży. Cena najtańszej wersji wynosi 4599 PLN.

 

 

Informacje o HP

Firma HP tworzy nowe możliwości wykorzystania technologii z myślą o wprowadzaniu znaczących zmian wśród jednostek, firm, rządów i społeczeństw. HP, jako największa na świecie firma technologiczna, łączy w swojej ofercie rozwiązania w dziedzinie drukowania, komputerów osobistych, oprogramowania, usług oraz infrastruktury informatycznej, pomagając klientom w pokonywaniu problemów. Więcej informacji of firmie HP (NYSE: HPQ) można znaleźć pod adresem http://www.hp.com.

Informacje o Universal Music Group

Universal Music Group jest liderem światowej branży muzycznej i wyłącznym właścicielem oddziałów w ponad 60 regionach. Do grupy należy również Universal Music Publishing Group, jeden z największych wydawców w branży muzycznej na świecie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy