Miłość Wiadomości branżowe

VI Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke

W najbliższy weekend 24-25 listopada odbędzie się finał VI Konkursu Piw Domowych imienia Sławomira Pahlke - entuzjasty produktów regionalnych o wyjątkowych zasługach dla rozwoju piwowarstwa regionalnego w Polsce. Browar Amber jest

W najbliższy weekend 24-25 listopada odbędzie się finał VI Konkursu Piw Domowych imienia Sławomira Pahlke - entuzjasty produktów regionalnych o wyjątkowych zasługach dla rozwoju piwowarstwa regionalnego w Polsce. Browar Amber jest współorganizatorem tego konkursu.

Konkurs w tym roku został wzmocniony o nowy skład jury. Wśród sędziów znajdują się znane i cenione przez piwowarów nazwiska, takie jak: Maciej Chołdrych, Roman Kotlewski, Rafał Kowalczyk, Andrzej Sadownik i przewodnicząca składu Agnieszka Wołczaska-Prasolik. Taki dobór kapituły konkursu gwarantuje rzetelną ocenę oraz podnosi prestiż wydarzenia.

Przygotowaniem imprezy w nowej formule zajęła Agnieszka Wołczaska-Prasolik. W organizację włączyła się również Magdalena Pahlke, żona patrona konkursu oraz Browar Amber, z którym Sławomir Pahlke związany był w ostatnich latach życia.

Finał konkursu odbędzie się w Domu Uphagena w Gdańsku. Piwa można było zgłaszać w kategorii - Porter Bałtycki do 20 blg - dolnej fermentacji. Dlaczego taka kategoria? ?Grand Imperial Porter z Browaru Amber to ostatnie piwowarskie "dziecko"
Sławka Pahlke, uznaliśmy, że zasługuje na osobną kategorię. Nie jest to konkurs na klon tego piwa, jedynie parametry zawartości ekstraktu i rodzaju fermentacji mają być zachowane? ? mówią organizatorzy.

Jest o co walczyć. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie jest - weekend w SPA dla dwóch osób, zwiedzanie Browaru Amber oraz piwny pakiet niespodzianka. Fundatorem nagród jest Browar Amber.

A to już wiesz?  Świąteczny savoir-vivre modowy wg VAN THORN

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy