Wiadomości branżowe

Taniec kluczem do zdrowia i sukcesu w życiu – Egurrola Dance Studio w Konstancinie

Teaser

Jak wynika z badań CBOS, już niemal 50% respondentów przyznaje, że dba o to, aby ich dzieci rozwijały się także poza szkołą. Do najczęściej wybieranych aktywności należy doskonalenie języków obcych oraz zajęcia sportowe, w tym taniec. O jego dobroczynnym wpływie, mogą się przekonać wszyscy mieszkańcy Konstancina zapisując siebie i swoje pociechy na treningi do najbardziej znanej szkoły tańca w Warszawie - Egurrola Dance Studio - mieszczącej się w zabytkowym budynku Starej Papierni.

Wrzesień to świetny czas dla rodziców, którzy chcą zachęcić dzieci do podjęcia nowych aktywności. O dobroczynnym wpływie sportu na rozwój psychofizyczny dziecka nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak taniec to nie tylko zajęcia sportowe, zwiększające sprawność ruchową. To również doskonały sposób na rozwój kreatywności oraz dobra forma artystycznego wyrazu.

Zajęcia taneczne pomagają wykształcić u dzieci odpowiednią postawę ciała, rozwijają motorykę i koordynację. Mają wpływ na zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie, a także ogólnego zadowolenia ? ponieważ podczas tańca wytwarzają się endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia. I choć to sport z pozoru dla indywidualistów, w praktyce uczy również współdziałania oraz kooperacji w grupie. Nade wszystko takie zajęcia to po prostu świetna zabawa przy muzyce, która dodatkowo relaksuje i sprawia, że nawet ciężki trening staje się przyjemnością.

? Taniec to doskonały sposób na rozwój zarówno ruchowy, jak i psychiczny. Wszyscy wiedzą, że dzieci i młodzież chodząca na takie zajęcia niesamowicie zyskuje, jeśli chodzi o postawę ciała. Ale to, co mnie zdumiewa najbardziej, to zmiany w ich postawie życiowej! Niejednokrotnie zdarza się, że dziecko, które zostaje przyprowadzone przez rodziców po raz pierwszy, wstydzi się nawet wejść na salę, o wykonywaniu prostych ćwiczeń nie wspominając. Ale wystarczy, że mija trochę czasu i to samo dziecko zmienia się dosłownie na naszych oczach. To niesamowite, jak taniec pomaga przełamywać nieśmiałość i otwiera na otoczenie! - powiedział Agustin Egurrola, choreograf, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio. 

Konstancin ? mamy to, czego nie ma nikt inny!

Szkoła tańca w Konstancinie to placówka oświatowa, która ceniona jest m.in. za kameralny nastrój i wykwalifikowaną kadrę. Szkoła posiada 3 profesjonalne sale treningowe, gdzie realizowane są lekcje we wszystkich kategoriach wiekowych. Oferuje bardzo szeroki wybór zajęć ? m.in. naukę tańca musicalowego, jazzowego, baletu, gimnastyki artystycznej czy tańca nowoczesnego. Adepci placówki mogą poznawać wybrane przez siebie style podczas regularnych lekcji, a także w czasie inspirujących obozów tanecznych. Zaś zdobyte umiejętności mają szansę prezentować nie tylko przed rodziną i znajomymi ? ale także przed  szeroką publicznością w czasie lokalnych imprez i pikników.  

W ramach placówki w Konstancinie działają też utytułowane i cenione zespoły taneczne ? m.in. :

  • Disco One

2 miejsce na VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Brodnicy 2014r.

4 miejsce na Turnieju Tańca Nowoczesnego w Białych Błotach 2014r.

1 miejsce na Mazowieckim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych 2014r.

  • Konst Crew Kids:

4 miejsce na VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Brodnicy 2014r. 

1 miejsce na I Mazowieckim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Wilanowie 2014r.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.taniec.com.pl/lokalizacje/konstancin


dostarczył infoWire.pl
Źródło Egurrola Dance Studio. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy