Miłość Wiadomości branżowe

Światowy Dzień Wody z Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury

22 marca 2012 Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury po raz kolejny weźmie udział w obchodach Światowego Dnia Wody. W tym roku przyświeca mu hasło: „Bezpieczeństwo zasobów wodnych i żywieniowych”. Z

22 marca 2012 Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury po raz kolejny weźmie udział w obchodach Światowego Dnia Wody. W tym roku przyświeca mu hasło: „Bezpieczeństwo zasobów wodnych i żywieniowych”. Z tej okazji firma wyśle do 50 szkół na terenie całej Polski 85 przeszkolonych wolontariuszy, by edukowali najmłodszych z zakresu prawidłowego korzystania z zasobów wody pitnej oraz właściwego nawadniania organizmu.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych już od 10 lat. Co roku 22 marca dedykowany jest szerzeniu wiedzy na temat światowych zasobów wody pitnej oraz ich ochrony. Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury angażuje się w obchody tego dnia od momentu jego proklamowania. W tym celu firma – we współpracy z międzynarodową organizacją Projekt WET (Water Education for Teachers) – opracowała program edukacyjny dla dzieci w wieku 8-10 lat poświęcony zagadnieniom odpowiedzialnego korzystania z zasobów wodnych oraz znaczenia wody dla organizmu człowieka.

W ramach tegorocznej edycji Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury przeszkoliło 85 wolontariuszy, którzy w dniu 22 marca odwiedzą 50 szkół podstawowych w całym kraju. W specjalnie przygotowanych zajęciach weźmie udział ponad 5 000 uczniów. Spośród nich ok. 800 dzieci odwiedzi zakład produkcyjny dystrybutora wody w Częstoniewie.

Biorąc czynny udział w obchodach Światowego Dnia Wody, Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury przyczynia się do wzrostu świadomości społecznej w zakresie racjonalnego użytkowania wody zarówno w przemyśle, jak i w codziennym życiu. Tym samym realizuje jedną z kluczowych dla firmy zasad odpowiedzialnego prowadzenia biznesu.

„Ponad miliard ludzi ma ograniczony dostęp do wody pitnej. Światowy Dzień Wody stanowi dobrą okazję, by zwrócić naszą uwagę na to, jak ważne, a zarazem ubogie są naturalne zasoby wodne. Niezwykle istotne jest kształtowanie świadomości w tym zakresie już u dzieci, aby wkraczając w dorosłość reprezentowały odpowiedzialną postawę wobec ograniczonych zasobów środowiska naturalnego. Jako firma zajmująca się produkcją wody, czujemy się w powinności uczestniczyć w tym bardzo ważnym dla nas wszystkich projekcie. Dlatego od 1992 roku współpracujemy z organizacją non-profit Projekt WET. W tym roku już po raz kolejny jako wolontariusze pójdziemy do szkół, by propagować dobre wzorce wśród uczniów najmłodszych klas.” – mówi Włodzimierz Pytlak, Country Business Manager Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury.

A to już wiesz?  Maxi Zoo wchodzi do Polski

Projekt WET jest realizowany przez spółki Nestlé Waters na świecie już od ponad 20 lat. Od 1984 do 2009 roku w ramach inicjatywy wyszkolono 30 000 nauczycieli docierając do kilku milionów dzieci w niemal 50 państwach, w tym 12 w Afryce. Na potrzeby programu opracowano różnorodne materiały edukacyjne, uwzględniające między innymi: eksperymenty naukowe, symulacje, prezentacje, zagadki oraz gry edukacyjne, mające na celu zwiększenie zrozumienia tematyki zasobów wodnych przez najmłodszych.

Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury prowadzi swoją działalność biznesową w oparciu o ideę Tworzenia Wspólnej Wartości (Creating Shared Value, CSV) przyjętą dla wszystkich spółek Nestlé na świecie. Jest to strategia zarządzania i rozwoju firmy z uwzględnieniem interesów społecznych w 3 kluczowych obszarach: wody, żywienia i rolnictwa. Aktywność firmy na rzecz ochrony zasobów wodnych przejawia się m.in. w realizowanej przez Nestlé współpracy z rolnikami i dostawcami (w celu zwiększenia efektywności wykorzystywania przez nich zasobów wodnych), edukowaniu o prawidłowym użytkowaniu wody oraz podejmowaniu działań na rzecz zwiększania dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych na wsiach. Realizując ideę CSV w tym obszarze spółki Nestlé na świecie od 2000 roku zredukowały zużycie wody w swoich fabrykach prawie o 1/3 przy jednoczesnym wzroście produkcji o  63%.

 

***

Więcej informacji o Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury

Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury jest producentem i dystrybutorem naturalnej wody źródlanej do urządzeń dozujących wodę w biurach i domach prywatnych w Polsce pod markami: Dar Natury (w opakowaniach 18,9 l) i Nestlé Aquarel (w opakowaniach 11 l). Firma zajmuje pozycję krajowego lidera na rynku wody HOD (Home and Office Delivery) i należy do europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego producentów wód butelkowanych Watercoolers Europe.

A to już wiesz?  Energa Basket Cup: decydująca faza - ruszają finały wojewódzkie

Jakość i bezpieczeństwo oferowanych przez Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury produktów potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty, w tym: ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001. Firma posiada również Certyfikat HACCP, poświadczający stosowanie Systemu Zapewniania Bezpieczeństwa Zdrowotnego Żywności przez Zakład Produkcyjny Nestlé Waters Polska S.A. w Częstoniewie. Spełnia także restrykcyjne wymagania systemu HACCP i zasad Dobrych Praktyk Higienicznych w szeroko pojętej działalności dystrybucyjnej. Spółka uzyskała również Certyfikat NSF International, który potwierdza zgodność Dobrych Praktyk Produkcyjnych i Dobrych Praktyk Higienicznych stosowanych w firmie z wymogami Watercoolers Europe, zawartymi w Kodeksie Dobrych Praktyk Higienicznych.

Ponadto, za propagowanie biznesowej etyki w kontaktach między partnerami gospodarczymi i konsumentami, przestrzeganie zasad rynkowych, szacunek wobec kontrahenta i dbałość o standardy wykonania Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury jest wielokrotnym laureatem tytułu „Jakość Roku”.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy