Co dolega moim roślinom? Jak zapewnić roślinom optymalne warunki oraz zwalczać choroby i szkodniki

Czy wiesz, co robić, kiedy kwiaty zaczynają usychać, liście są podziurawione, a łodygi przebarwione? Czy potrafisz zidentyfikować szkodniki, które pojawiły się w twoim ogrodzie? Najnowszy poradnik wydawnictwa Reader?s Digest Co dolega moim roślinom? omawia problemy, na które może natknąć się każdy ogrodnik.

Jak stworzyć roślinie najdogodniejsze warunki rozwoju? Jak skutecznie zapobiegać chorobom? Jak postawić trafną diagnozę i rozpocząć leczenie? Jak wspomagać wegetację roślin? Odpowiedzi na te pytania zajdziemy w najnowszym poradniku wydawnictwa Reader?s Digest ? Co dolega moim roślinom?

Mniej więcej jedna trzecia wszystkich problemów wynika z błędów w uprawie i pielęgnacji ? kiedy roślina ma za mało światła, wody lub substancji odżywczych, źle rośnie i staje się podatna na choroby. W poradniku Co dolega moim roślinom? znajdziemy bezcenne wskazówki, jak skutecznie zapobiegać i naturalnymi środkami przyspieszać rozwój roślin. Na 288 bogato ilustrowanych stronach autorzy książki zebrali również fachową wiedzę na temat diagnozowania i zwalczania chorób oraz szkodników roślin.

Książka została podzielona na cztery rozdziały. Rozdział pierwszy zawiera podstawowe wiadomości, które trzeba wziąć pod uwagę, kiedy przystępuje się do uprawiania roślin. Spośród nich szczególne znaczenie mają klimat i mikroklimat, podłoże, a także sąsiedztwo innych roślin. W rozdziale drugim przedstawione zostały najważniejsze gatunki i najczęstsze problemy z nimi związane. Warto tu zajrzeć, kiedy konkretna roślina sprawia nam kłopoty, aby znaleźć ich przyczynę. W tej części książki autorzy zawarli również wiele praktycznych wskazówek dotyczących pielęgnacji roślin. Rozdział trzeci poświęcony jest szkodnikom, które zostały przedstawione zgodnie z przyjętą systematyką gatunków. W pierwszej kolejności omówiono organizmy o najprostszej budowie, potem te bardziej skomplikowane. W czwartym, ostatnim rozdziale w sposób wyczerpujący zostały opisane najważniejsze środki stosowane w ogrodnictwie ? od pożytecznych stworzeń, przez środki wzmacniające odporność, także przygotowane samodzielnie, po chemiczne środki ochrony roślin. W tej części autorzy książki zamieścili nie tylko rady dotyczące chorób i szkodników, lecz także przepisy, jak wzmocnić rośliny i poprawić ich zdolności obronne. Na końcu publikacji znajduje się indeks.

Rośliny, które rosną we właściwych warunkach, są odporne na choroby. Dlatego poradnik Co dolega moim roślinom? szczególną wagę przywiązuje do zapobiegania. Autorzy książki podpowiadają, jakie są wymagania poszczególnych gatunków oraz co powinniśmy zrobić w ogrodzie, żeby był przyjaznym miejscem, w którym rośliny mogą się rozwijać. Jeśli jednak naszym roślinom przydarzy się choroba, poradnik pomoże postawić właściwą diagnozę i podpowie, jak rozwiązać problem.

Do kupienia:    

  • w sprzedaży wysyłkowej
  • pod numerem telefonu: (022) 519 77 77
  • w księgarni firmowej: ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa
  • za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Reader?s Digest: www.digest.com.pl

tytuł: Co dolega moim roślinom?
podtytuł: Jak zapewnić roślinom optymalne warunki oraz zwalczać choroby i szkodniki
autorzy: Michael Ernst
tytuł oryginału: Was Fehlt denn meiner Pflanze?
liczba stron: 288
miejsce wydania: Warszawa
rok wydania: 2012
oprawa: twarda
wymiary: 201 x 266 mm
wydawca: RD
ISBN: 978-83-7684-051-2

PREMIERA: 16 marca 2012                   
CENA: 129,96 PLN
  

Authors
Tags , ,

Related posts

Top