Audi R18 ultra ?zaparkował? dziś w Londynie

W tegorocznym wyścigu 24h Le Mans już po raz jedenasty triumfowały samochody marki Audi. Dla uczczenia tego faktu odsłonięto w Londynie trójwymiarowy obraz olejny przedstawiający jeden z samochodów zwycięskiego zespołu. Przy jego malowaniu wykorzystano... olej Castrol EDGE.

Artyści z grupy „3D Joe and Max” zaczęli swoją pracę w momencie startu wyścigu i skończyli po 24 godzinach. Po raz pierwszy w tego typu sztuce wykorzystano olej silnikowy. Fani sportów motorowych z Londynu mogą nie tylko przyjść i obejrzeć to nietypowe dzieło, ale także zrobić sobie z nim zdjęcie. Przy ujęciu z odpowiedniego kąta fotografowana osoba może wyglądać, jakby stała na dachu bolidu, świętując zwycięstwo w prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Zdjęcia będzie można obejrzeć na stronie www.facebook.com/castrolpolska. Ten trójwymiarowy obraz, który powstał z inicjatywy partnera technicznego zespołu Audi, Castrol EDGE, jest rodzajem hołdu dla zwycięzców.

“Wyścigi długodystansowe stanowiące ekstremalne obciążenie dla samochodu to najlepsze miejsce, aby pokazać kluczowe wartości marki Castrol EDGE, takie jak ekstremalna wytrzymałość i osiąganie maksymalnych rezultatów w każdych warunkach. Dbamy o to, aby z jednostek opracowanych przez Audi Sport Team udało się 'wycisnąć' maksimum możliwości” – powiedział Donald Smith, Castrol Global Sponsorship Manager. W silnikach triumfujących w wyścigu samochodów Audi R18 był użyty olej Castrol EDGE z technologią FST™.

Specjalnie z okazji wyścigu Le Mans Castrol opracował interaktywną stronę http://castroledge.pl/motorsport/castrol-i-audi-kontynuują-swą-pomyślną-współpracę-w-le-mans, gdzie również polscy fani mogli na żywo śledzić zmagania kierowców. Aktualności można było sprawdzać na Twitterze – www.twitter.com/CastrolEDGELM24 (@CastrolEDGELM24). Na stronie dostępne są też ekskluzywne zdjęcia z wyścigu.

Obie firmy współpracują ze sobą nie tylko w sportach motorowych. Od lat wspólnie opracowują zaawansowane formuły olejów dopasowanych do potrzeb najnowszych silników i spełniających surowe normy i specyfikacje producenta samochodów. Oleje Castrol EDGE są jedynymi rekomendowanymi do stosowania w silnikach wszystkich samochodów marki Audi. To oznacza, że z innowacji opracowanych m.in. na Le Mans każdego dnia mogą korzystać miliony kierowców tej legendarnej niemieckiej marki.

 

Więcej informacji: http://castroledge.pl/motorsport, http://www.media.castrol.pl

 

Authors
Tags ,

Related posts

Top