Wiadomości branżowe

Miasta stawiają na świąteczne iluminacje

Teaser

6 grudnia to dzień, w którym większość miejscowości w Polsce zapala świąteczne iluminacje. To również początek zmagań w plebiscycie ?Świeć się z Energą? ? konkursie na najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce.

W Warszawie świąteczne iluminacje to nie tylko 27-metrowa choinka na placu Zamkowym. Na 20-kilometrowej trasie od Starego Miasta przez Łazienki Królewskie aż do Wilanowa umieszczono blisko 800 ozdób. Do świątecznego oświetlenia zostało wykorzystanych 2 mln energooszczędnych światełek. W tym roku stołeczny urząd wyda na ozdoby ok. 3 mln zł.

Wszystkie polskie miasta coraz chętniej przystrajają się na Boże Narodzenie. Uczestnicy świątecznego korowodu w Warszawie podkreślają, że iluminacje to duża atrakcja, która buduje magiczny klimat oraz dodaje energii i blasku, potrzebnych przestrzeni publicznej.

?Zależy nam, żeby Warszawa nie była smutnym, ale kolorowym miastem. Światełka, dekoracje i iluminacje pozytywnie wpływają nie tylko na nastrój mieszkańców. Pamiętajmy, że udekorowane miasto jest atrakcyjne także dla turystów, którzy po zobaczeniu je w święta chętniej odwiedzą stolicę w pozostałych sezonach w ciągu roku? ? mówi serwisowi infoWire.pl Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. W ubiegłorocznym rankingu przygotowanym przez francuski dziennik ?Le Figaro? nasza stolica znalazła się w gronie 10 najpiękniej udekorowanych miast świata.

Do tego, aby dbać o świąteczny nastrój, motywują nie tylko władze miasta, lecz także mieszkańcy uczestniczący w różnych plebiscytach, takich jak ?Świeć się z Energą?. W zabawie, która polega na oddawaniu głosów na najpiękniejsze miejskie iluminacje, może wziąć udział każdy. W dwóch etapach wybierane są najładniej udekorowane miasta w każdym województwie, a w części ogólnopolskiej jedno miasto zdobywa tytuł i nagrodę ? energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na wybrany cel społeczny. Uczestnictwo w konkursie to doskonały sposób na promocję miejscowości i lokalnego patriotyzmu.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy