Zwierzę odpowiednie dla alergika ? jak je wybrać?

Teaser

Uwielbiasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Nie martw się ? to nie wyrok! Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco.

?Każde zwierzę może być źródłem alergenów? ? tłumaczy w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl lek. wet. Małgorzata Rutkowska z lecznicy Doktor Aga. Alergenami są substancje białkowe wydzielane ze śliną, naskórkiem czy sierścią. Istnieją jednak rasy, które niosą mniejsze ryzyko wystąpienia alergii.

Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Wielbiciele psów z kolei powinni zwrócić uwagę na to, by zwierzę nie śliniło się nadmiernie i nie traciło dużo włosów. Odpowiednie są np. yorkshire terriery czy grzywacze chińskie.

Dobrym wyborem dla alergika będą również wszelkiego rodzaju gady, jak węże, jaszczurki oraz żółwie. W większości przypadków nie powodują one uczulenia.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył
Authors
Top