Miłość Wiadomości branżowe

Samsung na Photokina – Galaxy Camera i nowe obiektywy dla systemu NX

Samsung proponuje miłośnikom fotografii dwa nowe obiektywy. Dzięki temu właściciele aparatów z serii NX mogą wybierać spośród 11 profesjonalnych propozycji, które pozwalają fotografom o każdym poziomie umiejętności uzyskiwać doskonałe zdjęcia.

?Żyjemy w nowej erze komunikacji wizualnej? - powiedział Myoung Sup Han, starszy wiceprezes i dyrektor działu Digital Imaging w Samsung Electronics. ? ?W firmie Samsung uważamy, że obraz to najważniejsze narzędzie komunikacyjne, które przekracza bariery granic i języków. Zapowiedź dwóch nowych obiektywów oraz innowacyjnego aparatu GALAXY Camera oznacza, że Samsung jeszcze bardziej zaangażował się w rynek aparatów, oferując najlepsze technologie cyfrowe fotografom i miłośnikom innowacji z całego świata?.

Samsung podkreślił swoją pozycję na rynku fotografii cyfrowej, jako pierwszy dodając łączność Wi-Fi do swoich kompaktowych aparatów systemowych Smart FOTO (NX20, NX210 i NX1000) w 2012 r., a teraz wprowadza do sprzedaży ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy 12-24 mm F4-5.6 ED oraz obiektyw stałoogniskowy 45 mm F1.8.

Lekkie, przenośnie i łatwe w użyciu

Nowe obiektywy dołączają do rodziny aparatów NX, umożliwiając ich użytkownikom jeszcze lepsze wykorzystanie ich kreatywnego potencjału, a jednocześnie gwarantują, że ich systemy pozostaną lekkie i przenośne.

Dzięki bardzo szerokiemu kątowi widzenia obiektyw 12-24 mm F4-5.6 ED nadaje się idealnie do uwieczniania rozległych pejzaży albo robienia zdjęć w niewielkich pomieszczeniach. Jest doskonałym towarzyszem podróży, ponieważ waży zaledwie 208 g i ma kompaktową, przenośną konstrukcję. Do wysokiej jakości obrazu przyczynia się soczewka o bardzo niskim współczynniku rozpraszania światła orazdwie soczewki asferyczne, które gwarantują dużą ostrość i niską aberrację chromatyczną.

Fotografowie, którzy szukają teleobiektywu klasy wyższej o średniej ogniskowej, docenią model Samsung 45 mm F1.8, który zapewnia małą głębię ostrości oraz plastyczne rozmycie tła. Umożliwia to robienie doskonałych zdjęć portretowych z efektem bokeh, techniką rozmywania szczegółów tła, takich jak źródła światła. Liczba przesłony F1,8 oznacza, że obiektyw sprawdza się doskonale w nocy i trudnych warunkach oświetleniowych, a wbudowany silnik krokowy zapewnia płynne i bardzo ciche automatyczne ustawianie ostrości. Doskonałe parametry optyczne, przenośność i solidna, metalowa obudowa i metalowe mocowanie ? czynią z tego obiektywu narzędzie dla profesjonalistów. Ponadto obiektyw 45 mm jest zgodny z systemem Samsung i-Function, który pozwala łatwo regulować najważniejsze parametry jak szybkość migawki, przesłonę czy czułość ISO.

Nowy standard urządzenia do komunikacji wizualnej

Oprócz dwóch nowych obiektywów NX Samsung zaprezentował też przełomową innowację w dziedzinie fotografii cyfrowej - aparat GALAXY Camera. Urządzenie, które rozpoczyna nową erę komunikacji wizualnej, łączy fotografię wysokiej jakości z najnowszą platformą Android? 4.1 (Jelly Bean) oraz bezprzewodową łącznością sieciową i jest idealne dla każdego, kto chce łatwo i spontanicznie robić, edytować oraz udostępniać zdjęcia lub filmy w dowolnym miejscu i o każdej porze.

GALAXY Camera z 21-krotnym powiększeniem optycznym i bardzo jasną matrycą BSI CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, gwarantuje znakomitą jakość obrazu. Urządzenie jest także wyposażone w technologię ?Smart Pro?, czyli szereg trybów, które pozwalają na robienie zaawansowanych zdjęć bez względu na umiejętności użytkownika. Intuicyjny system menu automatycznie reguluje ustawienia aparatu w zależności od konkretnego środowiska. Wszystkie te funkcje są dostępne na doskonałym ekranie HD Super Clear LCD o przekątnej 4,8 cala (121,2 mm).

GALAXY Camera może łączyć się z sieciami 3G, 4G lub Wi-Fi, co pozwala udostępniać i przeglądać zdjęcia poza domem. Aparat obsługiwany jest przez czterordzeniowy procesor 1,4 GHz, który pozwala na komfortowe przeglądanie sieci i pracę wielozadaniową, a także na szybkie przetwarzanie obrazu bez większego wpływu na żywotność baterii.

Wbudowana łączność Wi-Fi w aparatach NX1000, NX210 i NX20

Kompaktowe aparaty systemowe Samsung NX (NX1000, NX210 i NX20) mają wbudowaną technologię Wi-Fi, która pozwala użytkownikom łączyć się z sieciami bezprzewodowymi bez żadnych dodatkowych kart i urządzeń. Wszystkie trzy modele są wyposażone w matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela, opracowaną samodzielnie przez firmę Samsung w celu zapewnienia zdjęć wysokiej jakości, bogatych w barwy i szczegóły.

  • NX1000 cechują niewielkie rozmiary, a za sprawą wpadającego w oko, kompaktowego designu jest równie atrakcyjny, co funkcjonalny. Szereg funkcji, takich jak technologia Smart Auto 2.0 oraz klawisz skrótu Smart Link, ułatwia robienie i natychmiastowe udostępnianie znakomitych zdjęć.
  • NX210 zapewnia łatwy dostęp do funkcji Wi-Fi, umożliwiając szybkie udostępnianie zdjęć rodzinie i przyjaciołom. Ekran AMOLED o przekątnej 3 cali pozwala komfortowo oglądać zdjęcia i filmy Full HD, a funkcje takie jak Samsung Mobile Link i TV Link umożliwiają podłączenie aparatu do innych urządzeń (telefonów, telewizorów) w celu wyświetlenia obrazu.

NX20 to doskonała propozycja dla zaawansowanych amatorów lub profesjonalnych fotografów szukających przenośnego aparatu, który wygląda i działa jak lustrzanka cyfrowa, ale jest znacznie mniejszy i lżejszy. Aparat cechuje się imponującą szybkością za sprawą migawki 1/8000 s i zdjęć seryjnych 8 kl/s, a fotografie są wyświetlane na klarownym, odchylanym wyświetlaczu AMOLED o przekątnej 3 cali.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy