Projekt Moje 89 Pokolenie: Lubisz kręcić? Wyraź siebie

Opowiedz swoją historię! Chwyć kamerę, aparat fotograficzny lub telefon komórkowy, wyraź siebie i zostań jednym z bohaterów filmowej opowieści o pokoleniu urodzonych po 1989 roku!

Projekt Moje 89 Pokolenie to przedsięwzięcie, którego celem jest stworzenie pierwszego w Polsce crowdsourcingowego filmu dokumentalnego, czyli filmu będącego kolażem materiałów nadesłanych przez młodych filmowców-amatorów. Pomysłodawcą projektu jest reżyser młodego pokolenia Paweł Jóźwiak-Rodan, autor obrazów dokumentalnych ?Mama, Tata, Bóg i szatan?, ?Agnieszki tu nie ma? oraz fabularnego filmu ?Osiem9?.

?Liczymy na to, że uda nam się połączyć historie poszczególnych bohaterów w jedną opowieść, że emocje, przemyślenia, troski i nadzieje zawarte w ich filmach stworzą obraz pokolenia ludzi urodzonych w nowej Polsce. Dziś, gdy oglądamy materiały dotychczas nadesłane przez młodych filmowców, wiemy już jak trudne to będzie zadanie, z jak różnorodnym i skomplikowanym fenomenem mamy do czynienia. Z drugiej jednak strony, to wyzwanie jest dla nas niesamowitą przygodą. W tych filmach jest prawda i szczerość. Niektóre poruszają, inne bawią lub budzą niepokój, wszystkie razem tworzą niezwykły obraz świata widzianego oczyma młodych ludzi. Wciąż liczymy na więcej. Akcja cały czas trwa. Dziękuję wszystkim młodym twórcom, którzy odważyli się zaprosić nas do swojego świata. Mam tez nadzieję, że do akcji włączą się kolejne osoby i razem narobimy trochę zamieszania, nie tylko w polskiej kinematografii. Zróbmy razem ten film!? ? mówi Jóźwiak-Rodan.

Z nadesłanych materiałów powstanie pełnometrażowy film dokumentalny, którego premierę zaplanowano na 2013 rok, podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. W promocję przedsięwzięcia włączyły się wielkie postaci ze świata sztuki i gwiazdy show-businessu. Z entuzjazmem o projekcie wypowiadają się reżyserzy Krzysztof Zanussi i Filip Bajon, do udziału zachęcają również raper Ten Typ Mes i aktorka Anna Mucha. Filmiki promocyjne z ich udziałem oraz inne materiały filmowe stworzone przez organizatorów można obejrzeć w Internecie. Na oficjalnej stronie projektu www.mojepokolenie.pl oraz na współorganizującym przedsięwzięcie portalu filmowym www.millionyou.com można także zapoznać się z zasadami udziału. Za pośrednictwem tych stron uczestnicy mogą również nadsyłać nakręcone przez siebie materiały.

 

 

Authors
Tags ,

Related posts

Top