Miłość Wiadomości branżowe

Wybrano pierwszą piłkarską szkołę

Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi z Warszawy jako pierwsze zostało nagrodzona w piłkarskim konkursie dla szkół zorganizowanym przez akcję społeczną Grajmy w piłkę i Wielką Wystawę Piłkarską.  12 kwietnia 2012 roku

Gimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi z Warszawy jako pierwsze zostało nagrodzona w piłkarskim konkursie dla szkół zorganizowanym przez akcję społeczną Grajmy w piłkę i Wielką Wystawę Piłkarską.

 12 kwietnia 2012 roku w Pałacu Kultury i Nauki odbyło się pierwsze spotkanie w ramach piłkarskiego konkursu dla szkół. Zwycięska szkoła miała możliwość  obejrzenia Wielkiej Wystawy Piłkarskiej. Spotkanie prowadził ambasador akcji społecznej Grajmy w piłkę i znany dziennikarz Rafał Bryndal, który zarażał słuchaczy miłością do piłki nożnej.

 W trakcie spotkania na młodzież z 164 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi czekało wiele atrakcji. Rafał Bryndal podzielił się swoimi wspomnieniami z lat młodości, kiedy grywało się wszędzie codziennie po szkole na boisku, w parku i na podwórku. Następnie wraz z uczniami obejrzał eksponaty obecne na wystawie, takie jak proporce meczowe, trofea i cenny zbiór ponad 100 koszulek piłkarskich, m.in. Karla-Heinza Rummenigge, Christo Stoiczkowa, Juergena Klinsmanna, Zinedine Zidane, Alana Simonsena, Luisa Figo, legendy Realu Francisco Gento i wielu innych.

Młodzież wraz z ambasadorem nie tylko doceniła ekspozycję wystawy, na której znalazły się pamiątki udostępnione przez rodzinę Kazimierza Górskiego czy trenera Jerzego Engela, ale również dodatkowe interaktywne atrakcje. Po obejrzeniu wystawy uczniowie wzięli udział w mini konkursach na temat historii futbolu oraz otrzymali pamiątkowe vlepki akcji Grajmy w piłkę.

 Kolejne spotkanie z ambasadorem odbędzie w drugiej połowie kwietnia. Organizatorzy akcji Gramy w piłkę zapraszają szkoły do udziału w konkursie – zasady udziału są niezwykle proste. Wystarczy nadesłać zgłoszenie wraz z krótkim uzasadnieniem – dlaczego to właśnie dana szkoła powinna zyskać tę niepowtarzalną szansę bezpłatnego udziału w warsztatach z ambasadorem Grajmy w piłkę i zwiedzania Wielkiej Wystawy Piłkarskiej. Wystarczy jedno zdanie – najbardziej piłkarskie klasy odwiedzą wystawę w Pałacu Kultury i Nauki już w kwietniu 2012!

 Szkoły, które zgłoszę chęć udziału będą miały wyjątkową możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy i spotkania z ambasadorem akcji społecznej Grajmy w piłkę.

 Swoje zgłoszenia należy przesyłać  drogą mailową na adres: [email protected]pl z dopiskiem Konkurs dla szkół.

 Konkurs trwa od 2 kwietnia 2012 roku do 1 czerwca 2012 roku.

Regulamin konkursu dostępny na www.grajmywpilke.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy